Przed weekendem udało się w końcu otrzymać oficjalne zapewnienie, o tym, że Microsoft Ofiice 2024 w wersji bez subskrypcji już niedługo trafi na rynek. Oprogramowanie zaoferuje wiele nowości i ulepszeń, którymi dotychczas mogli cieszyć się jedynie subskrybenci Office jako usługi.

Użytkownicy musieli sporo czekać. Poprzednią wersją Office 2021 trąciła już myszką. Niestety Microsoft już wtedy informował, że będzie to przedostatnia wersja z wieczystą licencją.

//dzisiaj na dailyweb

Jeśli chcecie wiec się cieszyć licencją na wieczność, to nie pozostaje Wam nic innego niż poczekać na nową wersję Office 2024, która zacznie być udostępniana w przeciągu najbliższego miesiąca.

Ostatnie pożegnanie — Office 2024

office

Kilka lat temu taka zagrywka mogłaby jeszcze dziwić. Dziś pracujemy w chmurze, w wieloosobowych grupach oraz coraz częściej z wykorzystaniem chatów i asystentów AI. Microsoft widząc zmiany, dostosował się do nich z dużym wyprzedzeniem.

Nadal jednak sporo użytkowników — firm i organizacji (bo użytkownicy domowi to raczej mała cześć) korzysta z wersji, które nie potrzebują dostępu do powyższych możliwości. Ba często pracują również w środowiskach, które pozbawione są dostępu do internetu. To właśnie dla nich powstaje też w głównej mierze Office 2024. Co ciekawe wersja Office 2024 LTSC (Long Term Servicing Channel) dostępna będzie już od przyszłego miesiąca. Wersja konsumencka ma pojawić się nieco później.

Microsoft Copilot pojawił się także na iOS

Co zaproponuje nowy Office 2024? To w zasadzie zbiór wszystkich aktualizacji, które użytkownicy Office 365 otrzymywali na bieżąco. Oczywiście wersja ma wycięte wszelkie funkcje, które wymagają korzystania z chmury Microsoftu. Dotyczy to również funkcji Copilot.

Nowy Office 2024 zaoferuje za to dziesiątki nowych funkcji i zmian w programie Excel w tym wykresy dynamiczne i zbiory danych oraz ulepszoną wydajność, bezpieczeństwo i dostępność. W Outlooku dodano nowe opcje tworzenia spotkań i ulepszone wyszukiwania. Office LTSC 2024 nie będzie dostarczany z Microsoft Publisher, który jest wycofywany ani z Teams, które można pobrać osobno.

Już w marcu Microsoft zaprezentuje możliwości ChatGPT w Office

Przedstawiciele Microsoftu przypominają też, że w październiku przyszłego roku zakończy się wsparcie dla Office 2016 oraz 2019. Microsoft zachęta w tym przypadku do tranzycji do usługi Office 365 – w tym celu dostępna ma być atrakcyjna oferta cenowa.