Przetestowałem dla Was ostatnio dyfuzor olejków eterycznych od Merossa, a dziś przyszło mi opisać kolejne cudo kompatybilne z HomeKitem – inteligentną lampkę Meross MSL430.

Meross to firma specjalizująca się w rozwiązaniach smart home. Posiada ona w portfolio wiele produktów do inteligentnego domu, w tym inteligentnych wtyczek, inteligentnych żarówek, inteligentnych przełączników, inteligentnych ochronników przeciwprzepięciowych, inteligentnych otwieraczy drzwi garażowych i inteligentnych termostatów grzejnikowych. Produkty Meross są kompatybilne z Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant, SmartThings. Ostatnio miałem okazję testować dla Was inteligentny dyfuzor olejków eterycznych, którego recenzję możecie sprawdzić tutaj.

//dzisiaj na dailyweb

Wygląd i funkcje Meross MSL430 

Jeżeli chodzi o wygląd lampki Meross MSL430 to mamy tu do czynienia z dość intrygującym wałkiem, w którym białe matowe wnętrze, pokryte jest z zewnątrz przezroczystym plastikiem. Całość wieńczy metalowy okrągły przycisk. Trzeba przyznać, że lampka wygląda całkiem atrakcyjnie, a dodatkowo na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda jak lampka. Lampka jest dość spora, jej rozmiary to: 195 mm (wysokość) x 100 mm x 100 mm.

Meross MSL430 

Meross MSL430 – Zawartość zestawu:

 • Lampa
 • Zasilacz
 • Instrukcja obsługi

Meross MSL430 – Zawartość zestawu

Lampa ma świecić. To jej podstawowa funkcja i rzeczywiście lampka Merossa świeci. Dodatkowo potrafi ona jednak zmieniać jasność i temperaturę swojego światła (deklarowana temperatura barwowa to zakres 2700 K – 6500 K). Białe światło jest naprawdę mocne. Gdy wybierzemy któryś z innych kolorów, a mamy tu do wyboru praktycznie całą paletę RGB, jest ono naturalnie trochę słabsze, ale wynika to z charakterystyki diod LED czy ogólnie całego podświetlania w RGB. Lampka sprawdza się świetnie zarówno jako lampka na nocnej szafce, jak i na biurku.

Meross MSL430 – specyfikacja

 • Barwa światła: RGB
 • Temperatura barwowa: 2700 K – 6500 K
 • Zasilanie: Sieciowe
 • Napięcie zasilania: 12 V
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi
 • Sterowanie: Aplikacja mobilna (Android, iOS), Sterowanie głosowe (Asystent Google, Alexa), Dotykiem, Apple HomeKit, Samsung SmartThings
 • Regulacja jasności: Tak
 • Funkcje: Możliwość przyciemniania, Regulacja jasności, Zmieniające się kolory, Dopasowywanie światła do codziennych czynności, Timer
 • Kolor: Biały
 • Wysokość: 195 mm
 • Szerokość: 100 mm
 • Głębokość: 100 mm

Inteligentna lampka Meross MSL430

MerossMSL430pink

Meross MSL430 sposoby łączenia i obsługi

Choć Meross MSL430 jest sprzętem inteligentnym, to nie jest tak, że zaproszeni goście nie będą mogli z niej skorzystać. Lampka ma bowiem fizyczny przycisk na górze obudowy, dzięki któremu obsługiwać ją można zupełnie analogowo. Gdy zdecydujemy się na wykorzystanie jej smart funkcji, to skorzystać możemy z dedykowanej aplikacji Meross.

Lampkę można także połączyć z ulubionymi narzędziami – Apple Home, SmartThings, Amazon Alexa czy wreszcie Google Assistant. Fizyczny przycisk z pokrętłem jednak zasługuje na pochwałę, bo z jego pomocą możemy ogarnąć wszystkie funkcje lampki, od tak prostego jak włączanie i wyłączanie, aż po zmianę kolorów i siły świecenia. 

Meross MSL430 –przycisk do sterowania

Aplikacja Meross

Aplikacja Meross jest intuicyjna, choć nie ma tutaj możliwości ustawienia skomplikowanych zależności i scenariuszy. Aplikacja, przynajmniej w wersji na iOS, ma jednak wszystko, czego potrzebuje znacząca większość użytkowników. Aplikacja działa stabilnie, nie ma też żadnych problemów z połączeniem urządzeń, które znajdowane są błyskawicznie. Pozwala ona na tworzenie scen, którym nadajemy nazwy i ikony (bądź własne zdjęcia). Podczas ich ustawiania mamy możliwość zdefiniowania, które sprzęty mają się włączać i co dokładnie mają robić. 

Aplikacja Meross pozwala także na ustawienie rutyn. Na przykład codziennie po 9 rano może nam się włączać lampkę a pół godziny przed zachodem słońca w wybrane dni tygodnia przygaszać światło, które po godzinie 22 się wyłączy.  Na urządzeniach Apple aplikacja Merossa pozwala na tworzenie widgetów, do obsługi urządzeń bądź scen.  Irytują natomiast niemieckie banery, w angielskiej wersji językowej oraz chińskie znaki, w niektórych elementach interfejsu.

„Żeby rozproszyć ciemność, wystarczy zapalić lampę. Jedyny problem to skąd ją wziąć” pisała Maja Lidia Kossakowska – polska pisarka. W przypadku lampy Merossa nie jest to żaden problem, bo nabyć ją możecie w każdym lepszym sklepie z elektroniką użytkową czy smart Home. Przystępna jest także cena – lampkę Meross można kupić już za niecałe 140 złotych. Jeżeli szukasz nietuzinkowo wyglądającej lampki, kompatybilnej w HomeKit w niskiej cenie, to warto rozważyć zakup Meross MSL430.