Podczas targów IFA w Berlinie znalazłem sprzęt, który chciałem mieć w domu. I to natychmiast! Poznajcie Eve Play oraz moje pierwsze wrażenia z testowania tego cacka.

Eve Play jest interfejsem audio do strumieniowania dźwięku. Sprzęt może dać starym zestawom audio nowe życie. Po podłączeniu do interfejsu nasz amplituner i ulubione kolumny mogą działać bezprzewodowo w ramach AirPlay i w systemie multi room.

//dzisiaj na dailyweb

Firma Eve została założona w 1999 roku jako Elgato. Specjalizuje się w tworzeniu eleganckich urządzeń smart home (z myślą o ekosystemie Apple), gwarantując jednocześnie 100% prywatności. Firma wykorzystuje protokoły Thread i Matter, by dostarczać rozwiązania nowoczesne i niezawodne.

Eve Play – unboxing i połączenie

Eve Play zapakowano w biały, minimalistyczny i elegancki kartonik. Znalazło się na nim miejsce na zdjęcie urządzenia i kilka informacji –  w tym o Red Dot Award, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród z zakresu projektowania, którą Eve Play zdobyło w 2023 roku. Całość jest zapakowana tak, że możemy być spokojni o sprzęt w trakcie transportu. W kartonie, poza samym urządzeniem, znajdziemy wysokiej jakości kabel RCA oraz zasilacz z różnymi wtyczkami.

W kartonie znalazła się także ulotka z naklejonym kodem QR do bezproblemowego połączenia urządzenia z Apple HomeKit. Po zeskanowaniu kodu i wybraniu domu, w którym chcemy używać sprzętu oraz konkretnego pokoju, sprzęt łączy się z naszym Apple Home. Konfiguracja jest więc błyskawiczna i bezproblemowa. 

eve play zestaw

Eve Play – wygląd i jakość wykonania

Eve Play wygląda bardzo dobrze. Obudowę wykonano z matowego aluminium z błyszczącymi rantami. Na górze wykorzystano czarne i błyszczące tworzywo, które sprawia, że sprzęt pasuje zarówno do większości systemów audio, jak i telewizorów czy innych systemów audiowizualnych. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest fakt, że „świecący” element obudowy bardzo się „palcuje” i lubi zbierać kurz.

Wszystkie produkty Eve charakteryzują się świetną jakością wykonania – nie inaczej jest z Eve Play. Poszczególne elementy spasowano wzorowo, a użyte materiały są bardzo dobrej jakości. Zastrzeżeń nie można mieć także do dołączonych akcesoriów.

eve play wyglad

Eve Play – pierwsze wrażenia

Eve Play wydaje się sprzętem, którego szukałem od jakiegoś czasu. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre, ale przede mną jeszcze kilka dni testów, podczas których sprawdzę jakość dźwięku, automatyzację czy funkcje multi room. Przyjrzę się także stabilności połączenia i wygodzie podczas codziennego użytkowania. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące sprzętu, dajcie znać w komentarzach. Postaram się przetestować urządzenie pod kątem Waszych zagwozdek. Pełna recenzja wkrótce!