Star Wars: The Acolyte na pierwszym zwiastunie!  W końcu poznaliśmy więcej szczegółów na temat wyczekiwanego serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: The Acolyte to jeden z ciekawszych projektów (obok Skeleton Crew) Disney+ z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Bardzo czekam na ten serial, bo w może – w końcu – widzom zostanie zaserwowane coś nowego z tego uniwersum.

//dzisiaj na dailyweb

To też nie jest tak, że wcześniejsze Star Wars od Disney+ to galaktyczne nieporozumienie. Andor to rewelacja, pierwszy sezon The Mandalorian świetny, Ahsoka zaskakująco interesująca, ale z jednym  głównym zarzutem. Są to seriale, które orbitują wokół filmów i bohaterów dobrze lub mniej znanych, ale w dalszym ciągu jest to fanserwis pełną gębą. Nie zapominajmy również o innych prequelach, które prezentują średni (Księga Boby Fetta) lub wręcz tragiczny poziom (Obi Wan-Kenobi).

Star Wars: The Acolyte na pierwszym zwiastunie!

The Acolyte

The Acolyte to kolejny prequel, jednak szanse, że spotkamy znanych bohaterów jest znikoma i bardziej liczyłbym na jakieś cameo (np. Yody) niż pełnoprawny udział w produkcji. Nowy serial ma się bowiem rozgrywać w czasach ery Wysokiej Republiki, czyli jakieś 100 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Mrocznym Widmie.

Zwiastun nie robi jakiegoś ogromnego wrażenia, ale ja się w zasadzie cieszę, bo idąc tym tropem w przypadku produkcji, które mi się podobały, a zwiastun nie zachwycił – będzie dobrze. Zapowiada się na kryminalną opowieść, pełną nowych krain i istot. I z kluczowym wątkiem Zakonu Jedi i Rycerzy, na których ktoś poluje.

Jestem zaintrygowany samym konceptem, bo brakuje mi produkcji z tego uniwersum, które nie są kolejnym odkopywaniem trupów z szaf i będący jednym wielkim fanserwisem z drugorzędną wartością scenariuszową. Może zwiastun jest nieco płaski, ale za to z potencjałem na etapie budowania świata i z dużą dozą tajemniczości. A sztuki walki i różnorodne miecze świetlne to całkiem niezły wabik.

Star Wars: The Acolyte to nowy rozdział w filmowo-serialowym uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Star Wars: The Acolyte zadebiutuje na Disney+ w Polsce już 5 czerwca (w Ameryce wieczorem 4 czerwca). W dniu premiery otrzymamy dwa pierwsze odcinki. Za serial odpowiada Leslye Headland (Russian Doll).

Zapomnijcie o Avengers. Nadchodzi Poohniverse – crossover wszech czasów!

Producentami są Kathleen Kennedy, Simon Emanuel, Jeff F. King, Jason Micallef oraz Rayne Roberts i Damian Anderson. W obsadzie znaleźli się: Amandla Stenberg, Dafne Keen, Carrie-Anne Moss, Lee Jung-jae, Manny Jacinto, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Charlie Barnett oraz Dean-Charles Chapman.