Echo doczekało się w końcu pierwszego zwiastuna. Nowy serial Disney+ zadebiutuje już za dwa miesiące.

Echo to spin-off bohaterki, która pojawiła się w Hawkeye’u. Dzięki niemu poznamy dalsze losy tytułowej postaci, a w jej rolę ponownie wcieli się Alaqua Cox. W serialu–matce grała ona czarny charakter, a dokładniej mówiąc, była prawą rękę Kingpina. Złoczyńca trochę jej nakłamał, więc dopiero w finale dowiaduje się prawdy o zabójcy swojego ojca. Jak się okazuje, nie jest nim Clint Barton, a właśnie Wilson Fisk.

//dzisiaj na dailyweb

W kontynuacji poznamy historię niesłyszącej i niebezpiecznej wojowniczki. Bohaterka dowie się nieco więcej o swoich rdzennych przodkach, a przynajmniej tak sugeruje zwiastun, na którym widać Indian. Osią fabuły nie mają być jednak wspominki, lecz zemsta na łysym antagoniście. Szczerze mówiąc, zupełnie zapomniałem o istnieniu tego projektu i nawet zacząłem sądzić, że został wyrzucony do kosza. Ku mojemu zdziwieniu, nie wierzę, że to piszę, ale… czekam na niego!

Echo z pierwszym zwiastunem!

Echo
Tak prezentuje się Kingpin na pierwszym zwiastunie serialu Echo


Echo
ma zadebiutować na platformie Disney+ dokładnie 10 stycznia 2024 roku
. Będzie to zgoła inny serial od reszty produkcji odcinkowych Marvela. Po pierwsze, w dniu premiery zostanie udostępniony cały sezon, a nie jeden epizod tygodniowo (jak ma to teraz miejsce). Po drugie, będzie to pierwszy serial MCU z kategorią wiekową przeznaczoną dla widzów dorosłych. 

Początkowo serial Echo miał zadebiutować 29 listopada 2023 roku. I z tego powodu po cichu liczyłem, że projekt anulowano, bo bohaterka nie wydawała mi się na tyle wyrazista, aby pociągnęła własny serial. Obejrzałem zwiastun, zobaczyłem jak zwykle przerażająco spokojnego Kingpina, w którego ponownie wciela się charyzmatyczny Vincent D’Onofrio. No i przeszły mnie ciarki. Mimo że to zaledwie urywki scen, widzę przynajmniej jedną sekwencję z potencjałem na wizualnie dopieszczone ujęcie. Daredevil pokazał, że takie long-take’i robią w telewizji fenomenalne wrażenie. Poza tym jest dosyć mrocznie, co sugeruje, że faktycznie otrzymamy produkcję dla widzów dorosłych. Oceńcie sami.

Echo zadebiutuje na platformie Disney+ 10 stycznia 2024 roku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Za scenariusz i produkcję odpowiada Marion Dayre. Pani ta może i nie ma zbyt wypchanego CV, ale za to napisała skrypty do dobrych seriali. Ma na swoim koncie cały 1. sezon The Act oraz poszczególne odcinki Shantaram oraz Zadzwoń do Saula.

HBO w ogniu krytyki ze względu na armię fikcyjnych kont. Casey Bloys tłumaczy się, obwiniając Twittera

Na ekranie poza Alaqua Cox i Vincentem D’Onofrio zobaczymy m.in.: Chaske’a Spencera, Tantoo Cardinala, Grahama Greene’a, Cody’ego Lightninga, Devery’ego Jacobsa i Zahna McClarnona. Charlie Cox powróci do roli Daredevila.