Po kilku dniach pracy z zestawem Logitech Signature MK650 for business przyszedł czas na spisanie swoich wrażeń. Jak wypadła przesiadka z gładzika i superpłaskiej klawiatury na zestaw biurowy od Logitecha? Tego dowiesz się z dzisiejszej recenzji.

Otym co znajdziesz w pudełku wraz z zestawem oraz o jego wyglądzie i jakości wykonania napisałem w pierwszych wrażeniach i nie będę się powtarzał. Leniwym, którym nie chce się wrócić do tamtego tekstu, powiem tylko, że zdecydowanie nie ma się do czego przyczepić i Logitech znów stanął na wysokości zadania.

Logitech Signature MK650

Logitech Signature MK650 – specyfikacja

Zestaw Logitech Signature MK650 for business składa się z myszy i klawiatury, opisanej odpowiednio nazwami Signature M650 for Business i Signature K650 for Business. Sprzęty można również nabyć osobno. Poniżej możecie sprawdzić wymiary i specyfikację poszczególnych urządzeń.

Signature M650 for Business – mysz

 • Wysokość: 108,2 mm
 • Szerokość: 61 mm
 • Głębokość: 38,8 mm
 • Waga: 101,4 g
 • 5 przycisków: lewy/prawy przycisk myszy, wstecz/do przodu, środkowy przycisk myszy
 • Kółko przewijania: linia po linii i superszybka prędkość

Signature K650 for Business – klawiatura

 • Wysokość: 193,5 mm
 • Szerokość: 457,3 mm
 • Głębokość: 24 mm
 • Waga: 700,23 g
 • Razem: 118
 • Klawisze pierwszego rzędu: 20
 • Klawisze hot-keys: 6
 • Klawisze skrótów: 24

Zarówno Signature M650 jak i Signature K650 mogą łączyć się z naszym urządzeniem za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth Low Energy (Bluetooth 5.1) lub odbiornika Logi Bolt USB. Niestety, w porównaniu do droższych modeli, zestaw nie obsługuje wielu urządzeń. Niezależenie, z którego połączenia skorzystacie, zestaw działa świetnie, przynajmniej w systemie Mac OS, gdzie go testowałem.

Signature M650 for Business – mysz

Logitech Signature MK650 – wygoda, rozmiar i układ klawiszy

Zaczynamy od myszy, bo ja jestem dość specyficznym użytkownikiem. Na co dzień, mimo że jestem projektantem, to na swoim komputerze korzystam z gładzika Magic Trackpad. Okazjonalnie wymieniam go na mysz od Apple, która ma super gesty, ale nie jest najwygodniejszą myszą. Moim ideałem w tym segmencie sprzętów jest MX Master, ale sama mysz kosztuje więcej, niż cały testowany zestaw. Zważając na dość niewielkie rozmiary, Signature M650 jest zaskakująco wygodna. Pracuje się na niej bardzo przyjemnie, a ręka nie męczy się i nie boli nawet po kilku godzinach pracy. Bardzo przyjemne jest także boczne wykończenie gumą. Technologia silent click sprawia, że nawet pracując w kawalerce, przy śpiącym partnerze, nie powinniśmy go obudzić.

Signature K650 jest dla mnie trochę za duża. Przyzwyczaiłem się do bardzo małej i płaskiej klawiatury od Apple i ciężko mi się pogodzić z gabarytami sprzętu od Logitecha. O ile zintegrowana podkładka pod nadgarstki jest spoko, o tyle duża przestrzeń nad klawiszami, na której znalazło się miejsce tylko dla sześciu, rzadko używanych przeze mnie przycisków do sterowania multimediami, jest dla mnie stratą miejsca, którego na biurku nie mam za wiele. Zdecydowanie przypadł mi do gustu fakt, że jest to pełna klawiatura, z klawiaturą numeryczną, która jest nieodzowna do projektowania 3d czy montażu wideo.

Klawiatura Logitech Signature MK650

Logitech Signature MK650 – stosunek cena/jakość

Zestaw Logitech Signature MK650 for Business można kupić za około 400 złotych. Moim zdaniem to bardzo dobra cena za niezawodny i bardzo dobrze wykonany zestaw, który imponuje działaniem na bateriach, co sprawia, że staje się praktycznie bezobsługowy. Szczególnie więc polecam go więc do biur, zwłaszcza, że klawiatura jest odporna na zalania, więc nie zaszkodzi jej mała kawka. Niech nie myli Was dopisek „for Business”, bo zestaw ten nada się także do domu.

Logitech Signature MK650 – czy warto?

Jeżeli szukasz niedrogiego, ale solidnego zestawu do biura, to Logitech Signature MK650 for Business zdecydowanie można polecić. Sam raczej bym go nie kupił, ze względu na dość niewielką ilość miejsca na biurku, ale mysz Signature M650 bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła i z chęcią bym ją sobie zostawił, by służyła mi awaryjnie, gdy będę miał dość pracy na gładziku.


Zestaw został nam przekazany do recenzji przez przedstawiciela marki Logitech

Logitech Signature MK650 for business – pierwsze wrażenia