Testowałem już na łamach dailyweba kilka myszy i klawiatur od Logitecha. Dziś wpadł mi w ręce zestaw Logitech Signature MK650, stworzony z myślą o biznesie. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.

Zestaw Logitech Signature MK650 for business zapakowano w bardzo ładne, tekturowe opakowanie. Karton stworzono z materiałów, które pochodzą z lasów z certyfikatem FSC i innych kontrolowanych źródeł, dzięki czemu nadaje się do recyklingu. Cieszę się, że przynajmniej w tym segmencie rynku, producenci odchodzą od bajeranckich błyszczących kartonów, na rzecz tych bardziej przyjaznych środowisku. W końcu to tylko opakowanie! Ponadto, zarówno Logitech Signature MK650 for business, jak i wszystkie produkty firmy Logitech, mają certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Logitech Signature MK650

Logitech Signature MK650 – wygląd i wykonanie

Zestaw MK650 for business składa się z myszy i klawiatury i właśnie te dwa elementy znajdziemy w opakowaniu. Poza nimi nie ma szału. W pudełku znalazło się także miejsce dla nowego dongla, nazywanego teraz Logi Bolt  oraz skróconej instrukcji łączenia sprzętu i instrukcji bezpieczeństwa. Klawiatura z testowanego zestawu ma podkładkę pod nadgarstki, ale jest to podkładka zintegrowana, więc nie jest to dodatkowy element.

Jeżeli lubisz minimalizm i klawiatury typu Apple Magic Keyboard czy nawet MX Keys, to nie jest to sprzęt dla Ciebie. Klawiatura Logitech Signature MK650 jest dość spora. Powiększa ją nie tylko zintegrowana podkładka i klawiatura numeryczna, ale też dość duży panel nad samymi klawiszami. Mysz to natomiast klasyczna, mała mysz biurowa. Logitech Signature MK650 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i ciemnej. Mnie przyszło testować ten drugi wariant i choć jestem fanem sprzętów Apple, to wizualnie zdecydowanie bardziej mi on pasuje.

Logitech Signature MK650

Logitech przyzwyczaił do tego, że ich sprzęty wykonane są bardzo dobrze. Podobnie jest w tym przypadku. Materiały, z których stworzono Signature MK650, choć pochodzące w dużej mierze z recyklingu, są wysokiej jakości, a sprzęt spasowano bardzo dobrze. Jestem osobą, która bardzo dużą wagę przykłada do jakości wykonania sprzętu i naprawdę nie mam się tutaj do czego przyczepić.

Logitech Signature MK650 – moje oczekiwania

Czego oczekuję po Logitech Signature MK650 for business i co będę sprawdzał? Oczekuję bezproblemowej pracy na MacOS przy połączeniu przez dongla i tego, że nie będę musiał wymieniać baterii, bo producent deklaruje aż 2 i 3 lata pracy na dołączonych bateriach, odpowiednio dla myszy i klawiatury! Po zestawie do pracy biurowej oczekuję też wygody, więc liczę, że po kilkunastu godzinach pracy, nie będę odczuwał żadnych problemów.

AE10024

Logitech Signature MK650 – pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenia z testowania zestawu Logitech Signature MK650 są dobre, więc liczę, że testy zestawu okażą się przyjemnością. Ja podpinam sprzęt do swojego iMaca, a pełna recenzja myszy i klawiatury od Logitecha, pojawi się niedługo na łamach DailyWeba. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego zestawu, albo chcecie, żebym coś dla Was sprawdził, to zapraszam do komentowania tego wpisu.

Logitech MX Keys for Mac – bardzo dobra klawiatura dla profesjonalistów