LG CineBeam Qube 4K to nowy projektor koreańskiego producenta, który wyróżnia się swoją kompaktowością i designem. Co wiemy o nowym urządzeniu?

LG CineBeam Qube 4K (a konkretnie model HU710PB) to projektor laserowy, którego nie ma jeszcze na rynku, ale producent uchylił rąbka tajemnicy przed oficjalną prezentacją na styczniowych targach CES 2024 w Las Vegas. Przede wszystkim – urządzenie wyróżnia się kompaktową i lekką konstrukcją z wygodnym uchwytem obracanym o 360 stopni, a jego minimalistyczny design sprawia, że będzie eleganckim dodatkiem do każdego wnętrza.

//dzisiaj na dailyweb

Faktycznie jego design to ogromny atut. Będzie to też jeden z mniejszych projektorów na rynku, a wyglądem bardziej przypomina średniej wielkości głośnik. Jednak czy nowy sprzęt LG będzie świetnym zamiennikiem telewizora, czy estetyka i małe rozmiary to wszystko, co ma do zaoferowania?

LG CineBeam Qube 4K to kompaktowy, świetnie wyglądający projektor cyfrowy

LG CineBeam Qube
LG CineBeam Qube 4K wygląda  świetnie!

LG CineBeam Qube 4K wyświetla obrazy w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) o przekątnej do 120 cali. Nowy model wyposażony jest w laserowe źródło światła RGB i najnowocześniejsze technologie udoskonalania obrazu LG. Generuje wyjątkowo wyraźny, ostry obraz o współczynniku kontrastu 450 000:1 i 154-procentowym pokryciu przestrzeni barw DCI-P3. S Lee, wiceprezes i szef działu IT w LG Electronics Business Solutions Company powiedział parę słów na temat nowego urządzenia

LG CineBeam Qube to projektor do dużych i małych przestrzeni. Ma wszystko, czego poszukują konsumenci przy wyborze nowego projektora. Zaktualizowana linia projektorów LG obejmuje szereg urządzeń wyróżniających się wszechstronnością i doskonałą integracją przestrzenną. Projektory te zapewniają również wciągające wrażenia kinowe.

 

LG CineBeam Qube 4K ma zostać zaprezentowany na targach CES w Las Vegas, odbywających się w dniach 9-12 stycznia 2024 roku

LG CineBeam Qube

Precyzja odwzorowania kolorów CineBeam Qube pozwala wyświetlać filmy i inne treści zgodnie z zamierzeniami ich twórców, a bogate kolory i głębokie czernie ożywiają każdą scenę oraz dodają jej głębi. Projektor ma ponadto funkcję automatycznej regulacji ekranu, która optymalizuje położenie i rozmiar obrazu, zapewniając doskonałe wrażenia z oglądania filmów czy seriali.

Działający w systemie LG webOS 6.0 projektor CineBeam Qube umożliwia intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do wielu usług streamingowych, takich jak Netflix, Disney+, Prime Video i YouTube*. Gdy projektor nie jest używany do oglądania treści, użytkownicy mogą za jego pomocą wyświetlać cyfrowe obrazy.

Natec Porifera to klawiatura ergonomiczna, która ma wiele zalet i nie zrujnuje portfela. Pierwsze wrażenia

Zapewnienia producenta to jedno, a drugie to wykorzystanie projektora w praktyce. Martwi nieco mała liczba ANSI lumenów określona o wartości 500 jednostek, ale też cieszy obsługa HDR 10. Waży 1,49 kg, a jego rozmiary to 80 x 135 x 135 mm. LG nie poinformowało o orientacyjnej cenie, ani o dacie wejścia na rynek. Prawdopodobnie szczegóły zostaną zdradzone w styczniu podczas targów CES w Las Vegas.