Targi CES 2024 w Las Vegas obfitują w innowacje i mniej efektywne nowości serwowane przez gigantów technologicznych i mniejsze przedsiębiorstwa. LG OLED Signature T zdecydowanie możemy zaliczyć do tych pierwszych. Transparentny wyświetlacz robi nieprzyzwoite wrażenie, ale nie jest idealny względem najlepszych, konwencjonalnych OLED-ów LG.

LG OLED Signature T może pojawić się na półkach sklepowych już w drugiej połowie roku, ale producent milczy na temat ceny. Podejrzewam, że będzie ona zaporowa i tak naprawdę sprzęt stanowi jedynie gratkę dla pasjonatów-gadżeciarzy z zasobnymi portfelami.

//dzisiaj na dailyweb

Nie znamy także dokładnej specyfikacji technicznej urządzenia, natomiast możemy się mu nieco przyjrzeć oraz ocenić jego cechy. LG zdecydowało się bowiem podzielić kilkoma aspektami. Jakimi dokładnie?

Przeźroczysty telewizor LG OLED Signature T trafi na rynek już w połowie roku

LG OLED Signature T

LG OLED Signature T zostanie wyposażony w zaktualizowany układ LG Alpha 11 AI, zapewniający czterokrotny wzrost wydajności w stosunku do jednostki poprzedniej generacji. To robi wrażenie, szczególnie że procesor, działając w oparciu o sztuczną inteligencję, analizuje jakość obrazu, poprawiając efektywnie kolory i szczegółowość. To istotne w tego typu konstrukcji, którą trudno nazwać standardową. Urządzenie pracuje pod kontrolą dobrze znanego wszystkim fanom marki systemu WebOS. Nie będę ukrywał, że darzę rzeczony OS sporą dozą sympatii, co firma zawdzięcza przede wszystkim spójnemu i intuicyjnemu interfejsowi.

Tylna część telewizora pokrywa specjalny przeźroczysty panel OLED, na którym mogą być wyświetlane treści, natomiast jeśli chcemy uzyskać standardowy obraz, możemy aktywować odpowiedni tryb. Wtedy na wierzchnią warstwę wysuwa się nieprzeźroczysta folia, nazywana ekranem kontrastowym. Co ciekawe, nawet w trybie przeźroczystym możemy wyświetlać wybrane informacje o pogodzie czy godzinie. Wygląda to przepięknie, wręcz futurystycznie. Urządzenie współpracuje z istniejącym już modułem Zero Connect Box (znanym z serii M4 OLED).

[CES 2024] Withings BeamO – pierwszy konsumencki multitoskop robi EKG, pokazuje temperaturę i saturację i ma cyfrowy stetoskop

Czy kupiłbym tego typu telewizor, gdyby pozwalały mi na to finanse? Trudno powiedzieć. To jak z drogimi, lecz szalenie efektownymi składanymi smartfonami z Androidem. Podziwiam je i testuję z przyjemnością, po czym wracam zadowolony do iPhone’a, który gwarantuje mi powtarzalność i brak większych niespodzianek. Jeśli sprzęt pojawi się w Polsce, będę starał się o możliwość organoleptycznego sprawdzenia tego, jak działa. W przypadku Waszego zainteresowania tematem chętnie przygotujemy odpowiedni materiał wideo.