Już za tydzień, 9 stycznia w Las Vegas odbywać będą się jedne z największych targi elektronicznych CES 2024. Producenci zaprezentują na nich wiele nowości. LG daje nam już ich przedsmak prezentując LG MyView, czyli hybrydę monitora z możliwościami Chromebooka.

To jedna z kilku nowości, które firma przygotowała na targi CES 2024. Pisaliśmy również o LG CineBeam Qube 4K, małym projektorze, który można postawić niemal w każdym zakątku domu czy małego biura.

//dzisiaj na dailyweb

LG MyView to nowy rodzaj urządzenia, który znacznie rozszerza to co nazywamy zwyczajowo monitorem. To nadal świetny monitor, ale z dodatkowymi portami oraz możliwościami niezależnej pracy z aplikacjami internetowymi.

LG MyView to monitor i prawie Chromebook w jednym

LG przy okazji targów CES zaprezentowało nową linię monitorów, które wykraczają znacznie poza tę definicję. Linia MyView zawiera obecnie 3 modele (32SR85U, 32SR83U i 32SR70U), które delikatnie różnią się specyfikacją.

LG MyViev

Wszystkie jednak oferują dostęp do rozrywki i pracy, bez konieczności połączenia z komputerem. Możliwe jest to dzięki systemowi WebOS 23, który umożliwiają użytkownikom oglądanie filmów, seriali i wydarzeń sportowych, słuchanie muzyki oraz pracę zdalną bez podłączania do komputera.

LG MyView

Każdy z trzech modeli posiada matrycę IPS 4K UHD (3840 × 2160) o przekątnej 31,5 cala i jasności 400 nitów (bazowy 32SR70U, posiada 350 nitów). Odświeżanie tej matrycy wynosi 60 Hz.

LG MyView to seria, która na obudowie posiada również 3 USB. Topowy model posiada ich 3 (o mocy 90 W). Model środkowy również posiada 3 USB (ale o mocy już 60 W). Model podstawowy posiada tylko jedne port USB C (o mocy tylko 45 W). Można wykorzystywać je dowolnie, np. do podłączenia dedykowanej kamery internetowej (sprzedawana oddzielnie).

„Inteligentne monitory LG MyView oferują doskonałą jakość obrazu, wygodny system webOS i łączność bezprzewodową, elegancki wygląd oraz wiele więcej. Nasze spersonalizowane monitory wychodzą naprzeciw indywidualnym potrzebom każdego klienta, zapewniając mu lepsze wrażenia, zarówno podczas oglądania, pracy, jak i treningu w domu.” – YS Lee, wiceprezes i szef działu IT firmy LG Electronics Business Solutions Company

LG MyView

Oprócz tego nie zabrakło również na pokładzie WiFi oraz Bluetooth. Dzięki temu monitory obsługują AirPlay 2 i Miracast oraz połączenie z internetem. Sprzęt posiada wyjątkowo smukłą i minimalistyczną konstrukcję. Dostępne będą też w aż czterech pastelowych kolorach — białym, beżowym, różowym i zielonym. Niestety producent nie podał jeszcze ceny i dostępności poszczególnych modeli.