Kto nie kocha Lego?

Nic nie dawało mi w dzieciństwie tyle radości, ile obcowanie z klockami Lego. Nie pamiętam swojego pierwszego zestawu, ale jestem bardziej niż pewien, że było ich nie więcej jak 2-3. A to za sprawą faktu, że produkt ten przez swoją cenę nie był osiągalny w czasach, w których przyszło mi być małym brzdącem.

Lego wypuściło kolekcje drewnianych mebli

To jednak co pamiętam, to kiedy sam kupiłem sobie za zaoszczędzone pieniądze, zestaw auta karetki. W zestawie znajdował się sanitariusz, pacjent no i oczywiście nosze. Teraz jak patrzę na obrazek, to mam wrażenie, że był on zdecydowanie bardziej atrakcyjny, kiedy byłem mały, a niech to będzie świadectwo tego, ile czasu od kupna pierwszego zestawu upłynęło.

R E K L A M A

lego karetka

Drewniane meble od Lego

To, że zrobiłem się nieco starszy (by nie powiedzieć stary), to wiele w kontekście Lego się nie zmienia. Dalej jestem ogromnym fanem i zarażam moje dzieciaki (zresztą bardzo skutecznie) do zabawy tymi genialnymi klockami. Oczywiście w międzyczasie trochę się pozmieniało i kiedy ja na niewiele mogłem pozwolić sobie (czy też moi rodzice) jeśli chodzi o kupno wymarzonych zestawów, o tyle moje dzieciaki mają ze mną dużo lepiej, a ja z ogromną przyjemnością sprawiam im kolejne mniejsze i większe zestawy, ale oczywiście jeśli tylko sobie zasłużą.

Tym bardziej cieszą mnie takie niusy jak ten dzisiejszy. Otóż Lego we współpracy z duńską marką, tworzącą meble Room Copenhagen, postanowiło przygotować zestaw niezwykłych mebli, bo takich, które są powiększonymi klockami, a w dodatku wykonanymi z wysoko jakościowego drewna. Popatrzcie tylko jaki jest efekt tych prac i jak genialnie te proste meble wyglądają.

Nie możesz doczekać się Świąt? Zbuduj zestaw LEGO Kevin sam w domu!

Kolekcja nawiązuje do korzeni marki Lego, która nie wiem, czy macie świadomość, przez kilka dekad na początku swojej działalności produkowała klocki właśnie z drewna. Dopiero po II Wojnie Światowej zaczęli produkować plastikowe odpowiedniki. Zestawy wykonane są z certyfikowanego (Forest Stewardship Council), dębowego drewna.

Jeśli nie macie pomysłu na uniwersalny prezent dla małego czy dorosłego fana klocków Lego, to nie musicie mi dziękować. Wszystkie drewniane meble od Lego znajdziecie tutaj, przygotujcie się jednak, że tanio niestety nie jest, ale to w końcu Lego!