W kwietniu Kubula – nasz redakcyjny as od sneakersów i szeroko pojętego stylu – pisał o limitowanych butach LEGO x adidas UltraBoost DNA, powstałch w kooperacji tych znanych marek. Wcześniej mogliśmy zobaczyć np. nieco bardziej zwariowane LEGO x adidas ZX8000. Aktualnie, wpisując w wyszukiwarkę w polskim sklepie Adidasa frazę „Lego”, otrzymamy aż 136 wyników.

Nowa kooperacja jest jednak wyjątkowa, bo role się odwróciły. Tym razem to klasyczny model butów Adidasa zbudowano z klocków. Mowa tu o, w wielu kręgach kultowym, bucie Adidas Superstar. Model ten zadebiutował w latach 70-tych, stając się symbolem pasji i siły młodych ludzi. Przeszedł on drogę z koszykarskich parkietów, przez b-boyskie maty, aż po asfalt modnych ulic. Dziś tego klasycznego buta możecie zbudować z klocków Lego.

adidas superstar lego

Model 10282 składać się ma z 731 elementów. Zbudujemy z nich jednego buta i elegancką podstawkę z tabliczką znamionową, na której możemy go ustawić. Lego, między innymi ze względu na skomplikowanie, uznało go za odpowiedni dla dorosłych miłośników klocków.

But dostępny będzie w sprzedaży od 1 lipca 2021 w cenie 419,99 zł. Model kupisz między innymi w oficjalnym sklepie internetowym Lego. Wyjątkowe będzie także opakowanie tego zestawu, gdyż przypominać ma ono autentyczny karton na buty marki Adidas Orginals.

Nowy model Lego brzmi trochę jak żart stworzony wspólnie z Adidasem. Jestem jednak przekonany, że znajdzie on swoich odbiorców, zwłaszcza wśród sneakerheadów i miłośników marki Adidas. Szkoda tylko, że żeby mieć parę, trzeba kupić dwa zestawy, a i wtedy otrzymamy dwa prawe buty. Miłego dnia, moi Prawi!