To nie pierwsza współpraca Lego z Adidasem. Do tej pory mogliście kupić sneakersy stworzone we współpracy z duńską firmą. Tym razem role się odwróciły.

W kwietniu Kubula – nasz redakcyjny as od sneakersów i szeroko pojętego stylu – pisał o limitowanych butach LEGO x adidas UltraBoost DNA, powstałch w kooperacji tych znanych marek. Wcześniej mogliśmy zobaczyć np. nieco bardziej zwariowane LEGO x adidas ZX8000. Aktualnie, wpisując w wyszukiwarkę w polskim sklepie Adidasa frazę „Lego”, otrzymamy aż 136 wyników.

Nowa kooperacja jest jednak wyjątkowa, bo role się odwróciły. Tym razem to klasyczny model butów Adidasa zbudowano z klocków. Mowa tu o, w wielu kręgach kultowym, bucie Adidas Superstar. Model ten zadebiutował w latach 70-tych, stając się symbolem pasji i siły młodych ludzi. Przeszedł on drogę z koszykarskich parkietów, przez b-boyskie maty, aż po asfalt modnych ulic. Dziś tego klasycznego buta możecie zbudować z klocków Lego.

R E K L A M A

adidas superstar lego

Model 10282 składać się ma z 731 elementów. Zbudujemy z nich jednego buta i elegancką podstawkę z tabliczką znamionową, na której możemy go ustawić. Lego, między innymi ze względu na skomplikowanie, uznało go za odpowiedni dla dorosłych miłośników klocków.

But dostępny będzie w sprzedaży od 1 lipca 2021 w cenie 419,99 zł. Model kupisz między innymi w oficjalnym sklepie internetowym Lego. Wyjątkowe będzie także opakowanie tego zestawu, gdyż przypominać ma ono autentyczny karton na buty marki Adidas Orginals.

lego superstar karton scaled

Nowy model Lego brzmi trochę jak żart stworzony wspólnie z Adidasem. Jestem jednak przekonany, że znajdzie on swoich odbiorców, zwłaszcza wśród sneakerheadów i miłośników marki Adidas. Szkoda tylko, że żeby mieć parę, trzeba kupić dwa zestawy, a i wtedy otrzymamy dwa prawe buty. Miłego dnia, moi Prawi!


Posłuchaj nas!