Kwiaciarnia AI zaczęła działać na terenie Warszawy. Brzmi dosyć… niepotrzebnie? Nie dla osób (takich jak ja), które często mają problem z wybraniem odpowiedniego bukietu. Jak działa Panksy.pl ?

Kwiaciarnia AI to miejsce online, które pomoże niezdecydowanym. Urodzinki eleganckiej koleżanki, a może wujek z sarkastycznym poczuciem humoru obchodzi ważną rocznicę? Jaki bukiet pasowałby najlepiej? Róże, żonkile, a może zwykły, przyozdobiony kokardą kaktus? Czasem nie są to proste decyzje. Kwiaciarnia Panksy.pl może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Rozwój sztucznej inteligencji jest tak szybki i działający w tylu dziedzinach, że w sumie nie powinno nikogo dziwić, że i floryści postanowili ją wykorzystać. Po modułach AI, odpowiedzialnych za tworzenie treści, obrazów, czy nawet rozmów ze zmarłymi osobami, przyszedł czas na stworzenie bukietu kwiatu online na podstawie archetypu Junga. Idealna pomoc dla osób, które o florystyce mają takie pojęcie, że róże mają kolce, a kupno kwiatka w doniczce na prezent to ryzyko w skali rozwodu z orzeczeniem winy.

Kwiaciarnia AI to gratka dla Januszów florystyki

Kwiaciarnia AI
Stwórz bukiet dzięki AI na stronie Panksy.pl

Kwiaciarnia AI – Panksy.pl nie działa stacjonarnie, a usługa jest świadczona jedynie – póki co – na terenie Warszawy. Narzędzie wygeneruje nam bukiet kwiatów w oparciu o odpowiedzi użytkownika. W tym celu musimy przejść przez 6 kolejnych kroków. Co ciekawe – narzędzie wykorzystuje 12 archetypów Gustawa Junga, czyli tworzy profil psychologiczny obdarowanej osoby. System stworzy najlepiej pasujący bukiet pod następujące profile: mędrzec, bohater, twórca, kochanek, władca, odkrywca, czarodziej, opiekun, niewinny, towarzysz, buntownik, błazen.

W pierwszym i drugim kroku wybieramy płeć oraz wiek, ale istnieje opcja pod tytułem „Wolałbym nie mówić”. Kolejna plansza odpowiedzialna jest za wybranie okazji. Następnie musimy opisać osobę, dla której tworzymy kwiecisty podarunek. Otrzymamy 12 opcji, wśród których znajdziemy takie cechy jak: radosna, żądna przygód, tajemnicza, sarkastyczna itp. Piąty krok to zadecydowanie o nastroju bukietu. Może on charakteryzować się dziecięcym zachwytem, oceanem uczuć czy po prostu radością. Okazuje się, że kwiaty posiadają swoją modową tożsamość. Będzie to nasz ostatni wybór. Panksy.pl oferuje tutaj nie tylko hasła, ale również wizualizacje odzieżowe.

AI stworzy bukiet kwiatów, ale nie zwizualizuje ci jego wyglądu

Kwiaciarnia AI

I to tyle! Program informuje o wybranym archetypie Junga. Jakie są pragnienia i styl wybranego profilu. Niestety – nie mamy możliwości podejrzenia, jak będzie wyglądał bukiet. Jednakże dostaniemy pewną wskazówkę, jakie kwiaty zostaną w nim wykorzystane. Każdy charakter ma dopasowane wybrane gatunki roślin. Przykładowo – jeśli na podstawie udzielonych odpowiedzi zostanie wybrany mędrzec, to możemy spodziewać się bukietu z lawendy, mieczyków, irysów, gerbery, storczyków lub tulipanów.

Kwiaciarnia AI to całkiem fajna opcja dla osób, które nie za bardzo znają się na florystyce. To również udogodnienie dla entuzjastów zamawiania artykułów online. Mały bukiet wygenerowany przez sztuczną inteligencję kosztuje 200 zł, średni – 400 zł, a duży – 600 zł, więc to usługa premium. Mając już zamówienie, możemy za dodatkową opłatą dobrać ekskluzywne kwiaty, opakowanie, szklany wazon czy podać informację o alergiach. Po opłaceniu zamówienia – eksperci florystyki komponują bukiet i wysyłają do odbiorcy.

AI w WhatsApp i Messenger ma halucynacje. Tworzy naklejki z palestyńskimi dziećmi z bronią, gołych polityków oraz kobiety karmiące piersią Pikachu

Czy Pansky.pl zrobi furorę na mapie polskich kwiaciarni? Okaże się, ale brak podglądu na finalny efekt naszych wyborów może odstraszyć niezdecydowanych. To jednak kupowanie kwiatka w worku w całkiem dużej cenie. Niemniej jednak – sama koncepcja intrygująca i kto wie – może kiedyś przetestuje, bo taki ze mnie florysta jak dzikiej pandy pelikan.