Krzyk 6 zadebiutował z pełnym zwiastunem!

Tym razem nie będziemy długo czekać na kolejną część Krzyku. Między czwartą a piątą częścią minęło 10 lat, natomiast na szóstą czekaliśmy tylko rok! I bardzo mnie cieszy taki krótki okres oczekiwania. „Piątka” w reżyserii kreatywnego duetu reżyserów (Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett, autorzy Zabawy w pochowanego) była świetną rozrywką. Powracają ci sami twórcy, parę nazwisk ze starszych odsłon, jak i z tej najnowszej. I oczywiście Ghostface! Spójrzcie, jak film prezentuje się na pierwszym zwiastunie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Krzyk 6 na pełnym zwiastunie!

Krzyk 6 na nowej zajawce prezentuje się jak zwykle efektownie, dynamicznie i zagadkowo. Jednak po raz pierwszy maska Ghostafce przeszła znaczą transformację. Nie jest taka bielutka jak zawsze, a widać, że trochę przeszła po drodze, a przynajmniej o tym świadczy jedno z ujęć. Bardzo mi się też podoba scena z metra, w którym będziemy mieć już totalnie popkulturowy kontekst. Widać ludzi, przebranych za różne postaci ze slasherów, m.in. jest Pinhead z Hellraisera, Jason z Piątku 13, sam Ghostface z Krzyku  i Freddy Kruger z Koszmaru z Ulicy wiązów. Ostatni antagonista to nie pierwsze nawiązanie w tej serii. W pierwszej części pojawił się woźny w charakterystycznym sweterku, którego grał sam Wes Craven, czyli twórca tego horroru.

To dopiero parę ujęć, a już można znaleźć różne smaczki.  Myślę, że szóstka będzie kolejną jazdą bez trzymanki, która poza requelową formą zaprezentuje również całkiem sporo trupów. Mówi się, że będzie to najbardziej krwawa odsłona serii. Twórcy po ciepłym przyjęciu piątej części chcą już zupełnie popuścić wodze fantazji.

Krzyk

Krzyk 6 zadebiutuje w kinie 31 marca 2023 roku

Tym razem miejsce akcji się zmieni, przeniesiemy się z Woodsboro do Nowego Jorku. W obsadzie ponownie zobaczymy mix starych nazwisk z nowymi, a dokładnie mam na myśli Melissę Barrerę, Jenne Ortege, Courteney Cox i Hayden Panettiere. Niestety Neve Campbell zrezygnowała z udziału w projekcie. Z nowych twarzy pojawi się na pewno Dermot Mulroney, który zagra policjanta. Niestety z przyczyn oczywistych nie zobaczymy już Davida Arquette’aPremiera Krzyku 6 nastąpi 31 marca 2023 roku.

Nowy Fincher, Snyder, Gal Gadot i Adam Sandler, czyli 16 filmowych premier Netflixa na 2023 rok. Platforma streamingowa opublikowała zbiorczą zapowiedź