Krzyk 6 zadebiutuje w kinach już w marcu, a międzyczasie fani serii mogą zagrać z Ghostfacem w pewną grę na…Instagramie.

Nie mogę się doczekać kolejnej odsłony Krzyku, bo piąta część serii była świetną rozrywką. Powracają ci sami twórcy, czyli Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett i liczę na kolejną dawkę nawiązań, meta-komentarzy i oczywiście slasherowych elementów. Chodzą słuchy, że będzie to najbardziej krwawa odsłona. Wierzę, że tak może być, mając w pamięci to, co Panowie pokazali w Zabawie w pochowanego.  Zanim jednak dojdzie do premiery filmu, czeka nas pełny zwiastun, a już teraz możemy sobie rozwiązać krzyżówkę. Ghostface na Instagramowy koncie Scream pyta się czytelników klasycznym Would you like to play a game?

Ghostface z Krzyku zaprasza do rozwiązania krzyżówki

Fani serii Krzyk mogą odpowiedzieć na 19 pytań, które zadaje nam Ghostface. Oczywiście to tylko dwa zdjęcia na Instagramie (jedna z planszą krzyżówki, druga z pytaniami), ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z całkiem fajna akcją promocyjną. Pytania są zróżnicowane, od totalnie banalnych jak dokończenie zdania It’s time to play a…, po nieco trudniejsze lub mniej oczywiste. Okazuje się, że klasyczna franczyza slasherów to wcale nie Krzyk. Cztery litery w haśle skutecznie utrudniają wpisanie tego wyrazu.

Pogłówkowanie nad odpowiedziami to jedno, ale interakcja w komentarzach to drugie. W chwili pisania tego newsa wpis ma z 6 godzin oraz 26 790 polubień, oraz 525 komentarzy. Obserwujący chwalą się swoimi wynikami, podpowiadają, a są też tacy, którzy tylko czytają rozwiązania innych. Z całą pewnością podsyca to emocje przed kolejną częścią kolejnego Krzyku. W paru komentarzach pojawiły się też ciekawe informacje, odnośnie do premiery zwiastuna.

Krzyk

Zwiastun Krzyku 6 zadebiutuje 19 stycznia 2023 roku?

Według internautów pełny zwiastun szóstego Krzyku zadebiutuje już 19 stycznia 2023 roku, więc za parę dni! Na razie w sieci pojawił się tylko krótki teaser. Bardzo czekam na tę produkcję, licząc na kolejny kreatywny requel. Nie bez przyczyny poprzednia część znalazła się w mojej topce filmów 2022 roku. Tym razem miejsce akcji się zmieni, przeniesiemy się z Woodsboro do Nowego Jorku. W obsadzie ponownie zobaczymy mix starych nazwisk z nowymi, a dokładnie mam na myśli Melissę Barrerę, Jenne Ortege, Courteney Cox i Hayden Panettiere. Niestety Neve Campbell zrezygnowała z udzialu w projekcie. Premiera Krzyku 6 nastąpi 31 marca 2023 roku.

Oglądajnik #17, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+