Piątek 13 powraca! Nieśmiertelna seria doczeka się swojego serialu.

Piątek 13 to seria filmów, znana chyba każdemu, nie tylko fanom slasherów. Pierwsza produkcja zadebiutował w 1980 roku i doczekała się aż 11 kontynuacji, cameo w Mortal Kombat X i własnej gry komputerowej pod jakże zaskakującym tytułem – Friday the 13th: The Game. Jason Voorhees dopiero w trzecim filmie założył swoja kultową maskę hokeisty, która stała się jego znakiem rozpoznawalnym. Trzeba przyznać, że jego kariera była wszechstronna, bo poza główną osią fabularną powstał remake, ale również crossover z Freedy Krugerem, a nawet pojawił się w kosmosie. Pomimo tego, że Piątek 13 to jedna z najgorzej ocenianych serii slasherów ma grono swoich fanów i tym razem zadebiutuje jako serial i prequel jednocześnie.

Piątek 13

 

Piatek 13 powróci jako serial

Pitek 13 powróci dzięki współpracy studia A24 i nazwisku Bryana Fullera. Nie będę ściemniał wolę Halloween, Krzyk lub Koszmar z ulicy wiązów. Kolejne rzeźnie w wykonaniu Jasona są zawsze epickie, ale nie jest to moja ulubiona seria slasherów. Jednak, gdy tylko dowiedziałem się, że moje ulubione studio A24 i mój ukochany Bryan Fuller biorą się za serial z tego uniwersum to już ostrzę sobie ząbki i nie mogę się doczekać efektów tej współpracy  !

Szczegóły projektu nie są bliżej znane, ale wiadomo, że Jasona nie spotkamy, a jeśli już to bez hokejowej maski i bez morderczych zapędów, chyba, że już jako noworodek latał z maczetą i chlastał swoje ofiary. Serialowy Piątek 13 będzie prequelem, dziejącym się na terenie obozu Crystal Lake, więc poznamy prawdopodobnie historię młodej matki Jasona Pameli. Projekt powstaje dla telewizji Peacock. Susan Rovner, prezes ds. treści rozrywkowych NBC Universal Television wypowiedziała się na temat powstającego serialu:

Piątek 13 to jedna z najbardziej kultowych serii horrorów w historii kina i nie mogliśmy się doczekać powrotu do tej historii w naszym nadchodzącym serialu Crystal Lake. Nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy pracować z Bryanem Fullerem, utalentowanym, wizjonerskim twórcą, którego miałam przyjemność być wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem, wraz z naszymi niesamowitymi partnerami z A24, tworząc dla telewizji Peacock, która powinna zachwycić długoletnich fanów serii.

 

Piątek 13 będzie prequelem od Bryana Fullera i studia A24

Normalnie kręciłbym nosem, ale wierze w studio A24 oraz w kreatywne podejście do tematu przez Bryana Fullera, który ma na koncie takie tytuły jak American Gods, Hannibal czy Heroes. Pomimo tego, że nie nie zobaczymy Jasona to wierzę, że ten projekt będzie czymś interesującym w temacie Piątku 13. Będzie to trzynasty tytuł serii, więc liczba ta pasuje niemalże idealnie. Chętnie wrócę do Crystal Lake i zobaczę jak rodziło się zło. Oczywiście to wszystko domysły, kogo może dotyczyć historia, ale mając na uwadze, że będzie to prequel nie widzę innej opcji jak opowiedzenie pełnej historii młodej Pameli. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Kinowe premiery – listopad 2022: TOP 5 i pełna lista