Temat wraca niczym bumerang. Okazuje się, że Apple w dalszym ciągu myśli o następcy modelu iPhone SE. Urządzenie będzie bazować na smartfonie iPhone XR. Jest też zła wiadomość.

Seria Apple iPhone SE to dość kontrowersyjna sprawa. Spora grupa użytkowników uważa te urządzenia za więcej niż wystarczające, a w niektórych przypadkach lepsze niż cenowa alternatywa ze świata Androida. Faktycznie – wizualnie, sprzęty te odbiegają od aktualnych standardów projektowania, ale wnętrze wypada lepiej niż dobrze. Ostatni model SE cechowała niemalże flagowa wydajność, bardzo dobry aparat i jakość wideo, która mogłaby być wzorem do naśladowania w świecie zielonego robota. Pierwszy iPhone SE bazował na konstrukcji iPhone’a 5/5s, natomiast jego następca wykorzystywał już wzornictwo iPhone’a 8. Wygląda na to, że kolejna generacja postawi na design, który zastosowano w iPhonie Xr, czyli hybrydzie iPhone’a 8 i iPhone’a X.

R E K L A M A

iPhone SE

Apple nie odpuszcza i pracuje nad kolejnym modelem iPhone SE

Czym jest seria SE? To swoisty entry level w ekosystemie Apple. Jeśli chcesz wejść do świata firmy z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, a nie chcesz przy tym ponosić zbyt wysokich kosztów, iPhone SE będzie bardzo dobrym wyborem. Urządzenia te wydawane były w cyklu kilkuletnim, natomiast w pewnym momencie wydawało się, że może zastąpić je wariant mini. Tak się nie stało, a przynajmniej na to wskazują aktualne działania przedsiębiorstwa. Być może zmieni się to wraz z premierą „czternastek”, ale o tym dowiemy się dopiero za kilka dni. Tak czy inaczej – od dłuższego czasu mówiło się o tym, że linia SE nie będzie kontynuowana. Najtańszym modelem w każdorocznym portfolio miał być wariant mini…

iPhone SE

Zakładając, że najświeższe informacje, których źródłem jest Jon Prosser potwierdzą się, Apple iPhone SE zadebiutuje w 2024 roku. Tak, to nie pomyłka. Na następcę będziemy musieli zaczekać jeszcze dwa lata. Wtedy też wygląd iPhone’a XR będzie miał już dobre sześć lat. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale jestem przekonany, że i tak urządzenie znajdzie sporą liczbę klientów. Moim skromnym zdaniem, znacznie lepsze byłoby skupienie się na serii Apple iPhone mini. Tymczasem oczekujemy debiutu nowych smartfonów Apple, które zostaną zaprezentowane w najbliższą środę, tuż po godzinie 19:00 czasu polskiego.

Radio FM zniknie z emisji między 2026 a 2030 rokiem