Firma Apple lubi robić niezwykłe kampanie reklamowe. Praktycznie każda z nich jest szeroko komentowana w internetowym świecie. Są to reklamy wzruszające, przełomowe, albo wbijające szpile konkurencji. Tym razem jednak gigant z Cupertino pokusił się o pokazanie w świątecznej reklamie możliwości swojego flagowca, czyli iPhone 13 Pro.

Święta zbliżają się mniejszymi lub większymi krokami, ale zasyp reklam i świątecznych promocji zaczyna już przebijać się ponad te, które promują wyprzedaże Black Friday. O tym, jak się nie dać oszukać w Black Friday piszemy w osobnym tekście, ale teraz skupmy się na świętach, a dokładniej na świątecznej reklamie Apple.

Reklama Apple nakręcona na iPhone 13 Pro

Sama reklama, a może nawet filmik nosi tytuł „Saving Simon”. Jak podaje Apple, całość nakręcona została na smartfonie iPhone 13 Pro, który został wydany we wrześniu tego roku. Już wtedy było wiadomo, że możliwości aparatów w tym iPhonie są niewiarygodne, ale świąteczna reklama Apple tylko utwierdza nas w tym przekonaniu.

Jak już Apple coś przygotowuje, to zazwyczaj robi to z rozmachem godnym swojej pozycji na technologicznym rynku. W tym wypadku Apple zaprosiło do produkcji reklamy nominowanego do Oscara znanego aktora i reżysera, Jasona Reitmana, a także jego ojca, który również szczyci się oskarową nominacją, Ivana Reitmana. Materiał trwa 3 minuty, a fabuła zmienia się z wesołej, poprzez dramatyczną, a na wzruszającej (jak to bywa w przypadku spotów świątecznych) atmosferze kończąc.

Apple ma w zwyczaju pokazywanie od kuchni tego typu produkcje. Teraz również opublikowano zakulisowy materiał, gdzie możemy zobaczyć, jak przebiegała praca nad reklamą. Poza iPhone’m 13 Pro producenci użyli zewnętrzny sprzęt do realizacji.

IPhone’y 13 Pro i Pro Max mają po 3 obiektywy: portretowy telefoto, szeroki oraz ultraszeroki. W tym przypadku, podobnie jak w iPhone 13, Apple chwali nowe możliwości robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych (co możemy zobaczyć w powyższej reklamie). Dzięki nowej technologii iPhone’y 13 Pro i Pro Max są w stanie robić także zaawansowane zdjęcia w trybie macro.