Plany Apple dotyczące przyszłego roku celują w AI. Generatywna sztuczna inteligencja, która ma usprawnić wirtualną asystentkę, uczyni Siri całkiem nową usługą. Niestety, do jej obsługi będzie wymagany nowy smartfon – iPhone 16.

Jakiś czas temu Mark Gurman z Bloomberga informował, że nowa odsłona Siri będzie gotowa dopiero w 2025 roku. Tak się jednak nie stanie, gdyż według najnowszych przecieków, harmonogram przyspieszył, a debiut nowej asystentki będzie miał miejsce już w przyszłym roku.

//dzisiaj na dailyweb

Oczywiście nie jest jeszcze jasne, czy Siri w iOS 18 na smartfonach z rodziny iPhone 16 będzie nazywać się tak, jak dotychczas miało to miejsce w iPhone’ach. Równie dobrze Apple może całkowicie przebrandować znaną wszystkim Siri.

iPhone 16 czy Galaxy S24 – który smartfon zapewni sprawniejszego asystenta?

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max

W Samsungach serii Galaxy S24, które zadebiutują w przyszłym roku, zostanie zastosowany wirtualny asystent, który bazuje na generatywnej sztucznej inteligencji. Mówi się, że usługa zmieni sposób interakcji z urządzeniami, pracę z aparatem czy kwestie planowania czasu. Okazuje się, że podobne rozwiązanie zaproponuje również Apple.

Gigant z Cupertino zamierza przebudować Siri, tak aby czerpać maksymalne korzyści z pracy generatywnej sztucznej inteligencji. Szczegóły związane z nową Siri z AI poznamy dopiero podczas przyszłorocznego wydarzenia dla deweloperów Apple WWDC 2024.

Siri

Pierwszymi urządzeniami, które będą zgodne z nowym narzędziem, będą – co oczywiste – smartfony Apple serii iPhone 16. Co dokładnie może zapewnić nowe AI w Siri i iPhone’ach? Na pewno w grę wchodzą dodatki, takie jak tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym, jeszcze sprawniejsza transkrypcja czy ulepszona automatyczna obróbka zdjęć, czy wideo. Oczywiście wszystko realizowane bezpośrednio z poziomu urządzenia, a nie chmury, jak to ma często miejsce w mniej zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu Ai.

Jedyne, co mnie tu martwi, to konieczność wyboru nowego smartfonu Apple. Nie będzie to więc nowość warunkowana przez dostępność systemu iOS, tylko ficzer zarezerwowany dla iPhone’ów 16, najpewniej w wariantach Pro i Pro Max.