Apple ma w planach iPhone 16 Ultra. Firma z Cupertino jest pewna, że znajdą się na niego klienci. Za ultra parametrami ma podążać ultra cena. Ktoś pokusił się o stworzenie wizualizacji.

Wizualizacja, która łączy wygląd Apple Watch Ultra, z wyglądem dotychczasowej serii iPhone zapowiada się świetnie. Wygląda na to, że Apple wie, co robi.

iPhone 16 Ultra

Ludzie zawsze będą chcieli premium

Marcin zdradził Wam informacje na temat wersji Ultra. Według informacji i analiz Bloomberg, telefon w tej wersji zobaczymy dopiero w 2024 roku. Wskazuje to też, że właściwą nazwą tego urządzenia będzie iPhone 16 Ultra. Wcześniej, bo nawet w tym roku, wedle plotek może pojawić się również iPhone Pro w wersji z tytanową obudową. Po modelu Ultra zadebiutuje wariant ze składanym wyświetlaczem.

Tim Cook i reszta jego załogi jest też spokojna o cenę. Ta ma być wysoka, ale CEO Apple wie, że i tak znajdą się nabywcy na tego typu produkt.

Zgodnie z Marcinem uważam, że ceny dzisiejszych urządzeń są szalenie wysokie, tak wcale nie uważam samej tej sytuacji za szaloną. Jako użytkownicy akceptujemy coroczne podwyżki i nadal kupujemy sprzęt, w jakiej cenie by nie debiutował. Galopujące ceny nowego Galaxy i iPhone nie są też tak naprawdę przyczyną spadku sprzedaży smartfonów, o którym niedawno pisałem.

Spoko firmy sprzedają mniej, wiec lepiej sprzedawać coś drożej. To oczywista zasada, gdy podaż nie nadąża za popytem. Dobrze zna to branża automotive, która jest najlepszym przykładem, na potwierdzenie tych słów.

Taka polityka jest też na stałe wpisana w DNA Apple. Steve Jobs w jednym z wywiadów, twierdził, że rynek komputerów (a dzisiaj smartfonów) jest podobny do tego samochodowego. Są pojazdy, które przewiozą Cię z punktu A do punktu B. Są też jednak marki premium jak Mercedes i zawsze znajdą się chętni na nie ludzie.

Dla Steve’a Jobsa, pojęcie premium było jednak dosyć płynne. Miało się odnosić również, do czegoś, co można by bez obaw polecić znajomym i rodzinie, a co wyróżniałoby się na tle konkurencji jakością. Dziś iPhone nie jest już czymś tak przełomowym. Nie wyróżnia się też ceną. Pora więc na iPhone 16 Ultra, to naturalna ewolucja tego produktu, którą najwyraźniej użytkownicy i tak zaakceptują.

Fantastyczny, fanowski render

Wspomniany render, który tu widzicie, nie ma na razie nic wspólnego z rzeczywistością. Opiera się on na połączonej idei i wyglądzie Apple Watch Ultra oraz iPhone. Odpowiada za niego Jonas Daehnert (tutaj strona tego projektanta)i w oryginale render wypłynął na koncie Twitter tego dizajnera.

Dla mnie wygląda to rewelacyjnie, zaznaczę tylko, że Apple Watch Ultra również podoba mi się wizualnie. Reszta komentujących obraz jest podzielona. Nie mniej wyświetliło go już od wczoraj (6 lutego) prawie 800,000 ludzi!