Prawdziwie topowy smartfon Apple iPhone 16 Ultra pojawi się w 2024 roku, ale nie zastąpi iPhone’a Pro Max. Czym więc będzie nowa propozycja ze stajni Apple? Wiele tłumaczą ostatnie informacje Marka Gurmana z Bloomberga.

Smartfony stają się coraz droższe. Flagowce, szczególnie te z dopiskami Pro, Max czy Ultra potrafią wywołać swoją ceną spore kontrowersje. Płacenie za smartfon 7 czy 8 tys. złotych może wydać się szaleństwem, ale niektórzy są w stanie zapłacić za korzystanie z subiektywnie „najlepszych” technologii. Jeśli wierzyć Markowi Gurmanowi, Apple nie powiedziało w tej materii ostatniego słowa. Prawdziwe uderzenie nadejdzie w 2024, kiedy to w portfolio producenta ma pojawić się iPhone 16 Ultra.

iPhone 15

Czym będzie iPhone 16 Ultra? Tym, na co mnie nie stać

O smartfonie Apple iPhone 16 Ultra mówiono już wcześniej, natomiast początkowo wydawało się, że w grę wchodzi jedynie zmiana nazewnictwa. Ultra miała zastąpić wariant Pro Max, ale według Marka Gurmana, tak się nie stanie. Zamiast tego, gigant z Cupertino rozszerzy swoje portfolio o kolejne urządzenie. Nie jest przy tym wykluczona inna zmiana. Być może Apple pozbędzie się iPhone’a z dopiskiem Plus w nazwie. Urządzenie, a konkretnie iPhone 12 Plus nie cieszy się specjalnym zainteresowaniem.

Model 16 Ultra ma być prawdziwym pokazem siły producenta. Będzie to bogato wyposażony sprzęt, w którym nie ma mowy o kompromisach. Klienci wybierający nowinkę mają czuć się ekskluzywnie i jak zapewne się domyślacie, przynależność do najwyższego segmentu premium będzie kosztować i to niemało. W dobie szalejących cen taka przyszłość wydaje się szaleństwem. Dla większości – tak, dla Tima Cooka – nie.

Dyrektor Generalny Apple nie wyklucza podwyżek cen iPhone’ów i nieszczególnie martwi się o to, czy ktoś je kupi. Ba, Tim Cook jest pewny, że klienci Apple nie patrzą bezpośrednio na ceny, lecz produkt i ideę za nim stojącą. Fani marki będą w stanie zapłacić więcej, aby obcować z technologią, do której przywykli. Cóż, chciałbym się z tym nie zgodzić, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zamknięcie się w bańce ekosystemu istotnie odmienia punkt widzenia.

DeepL Write: popularny tłumacz poprawi Twoją gramatykę i interpunkcję za pomocą AI