Elon Musk opublikował ankietę, w której zapytał użytkowników Twittera o to, czy powinien ustąpić ze stanowiska szefa serwisu. Ponad 10 milionów osób uznało to za dobry pomysł. Tylko 42,5% zaprzeczyło. Wynik to niemały problem dla obecnego CEO.

Multimiliarder potrafi zaskakiwać, najczęściej negatywnie. Decyzje, którymi uraczył świat w ciągu ostatnich miesięcy, są szeroko krytykowane. Najwięcej kontrowersji wzbudzają jednak nowości w obszarze mediów społecznościowych. Elon Musk, po przejęciu sterów nad Twitterem, zaczął wprowadzać zmiany. Część z nich wiązała się ze zwolnieniami. Niektóre dotyczyły weryfikacji użytkowników, ale tym, co wywołało niemałe zamieszanie, było zdjęcie blokad niektórym osobom, które od dawna były tu „intruzami”. Co więcej, Musk zdecydował się zablokować dziennikarzy, którzy wypowiadali się o nim niepochlebnie. Czyżby kontrowersyjna postać postanowiła posypać głowę popiołem i przyznać się do błędów? Na to wskazują najnowsze działania.

Elon Musk

Lud zadecydował: Elon Musk powinien ustąpić ze stanowiska szefa Twittera

CEO Twittera zapytał użytkowników serwisu o to, czy ma ustąpić ze stanowiska szefa platformy. Co więcej, obiecał dostosować się do wyniku głosowania. W ankiecie wzięło udział aż 17 052 391 osób, z których aż 57,5% opowiedziała się za odejście przedsiębiorcy. Tym samym, Elon Musk powinien teraz podjąć działania mające na celu przekazanie sterów innej osobie. Czy tak się stanie? To, co teraz napisze, może wydać się zaskakujące, ale tylko pozornie.

W mojej ocenie odejście Muska nie jest scenariuszem nierealnym. Możemy uważać CEO Twittera, Tesli i SpaceX za raptusa, który działa pod wpływem emocji, ale w istocie mamy do czynienia ze strategiem, który planuje każdy kolejny krok. Poszczególne decyzje najczęściej są elementem większej całości. Pomyślcie tylko – całkiem prawdopodobne jest to, że bohater naszego wpisu opuści pokład z obawy o spadki akcji innych swoich biznesów. Dodatkowo, może okazać się, że na swoje zastępstwo „wyznaczy” kogoś zaufanego, który będzie realizował tę samą politykę. To o oczywiście tylko przypuszczenia, natomiast musimy mieć ten scenariusz na uwadze.

ElonJet zablokowany – kolejny pokaz hipokryzji Elona Muska