Instagram ogłosił ważną aktualizację, która ucieszy wszystkich miłośników przechowywania plików. użytkownicy z całego świat mogą teraz pobierać publiczne Reels na swoje urządzenia. Zmiana ta stanowi rozszerzenie poprzedniej funkcji, która pozwalała zapisywać Reels jedynie w aplikacji do późniejszego oglądania.

Adam Mosseri, szef Instagrama w firmie Meta, na swoim instagramowym profilu poinformował internatów o istotnym szczególe. Pobrane Reels będą zawierać znak wodny Instagrama z nazwą konta – podobny do tego, który zauważymy na TikToku. Krok ten pozwoli utrzymać oryginalność i prawa własnościowe treści na platformie.

//dzisiaj na dailyweb

Reels kroczą drogą wyznaczoną przez inne platformy. Aby nie pozostać w tyle, firma zapewne testuje nową opcję pobierania rolek na urządzenie. Warto zaznaczyć, że funkcja była na początku dostępna jedynie w Stanach. Natomiast teraz trafiła do użytkowników na całym świecie.

Instagram Reels z funkcją pobrania

Użytkownicy łatwo pobiorą Instagram Reels, klikając przycisk udostępniania i wybierając opcję pobrania. Co istotne, właściciele kont będą mieli możliwość wyłączenia opcji pobierania dla swoich Reels (co idzie w duchu z trendem tworzenia tylko prywatnych kont). Można to zrobić, przechodząc do Ustawień > Prywatności > Reels i Remix, odznaczając na koniec opcję „Zezwalaj ludziom na pobieranie Twoich Reels”. Nowa opcja została zaprezentowana przez szefa Instagrama.

Instagram Reels

Należy jednak mieć na względzie, że jeśli nasza rolka na Instagramie zawiera licencjonowany plik dźwiękowy, pobrane wideo nie będzie zawierać dźwięku (czyli dokładnie tak samo jak zrobił to TikTok). Tylko Reels z oryginalnymi ścieżkami dźwiękowymi będą miały tę samą muzykę w pobranej treści. Firma pozwoliła na pobieranie Reels użytkownikom z USA już w czerwcu. W tej chwili rozszerza tę możliwość użytkownikom na całym świecie.

Płatny Facebook i Instagram bez reklam. Meta ogłasza ceny

Wprowadzenie nowej funkcji w Instagramie absolutnie nie dziwi, bo już w 2021 roku firma znacząco zareagowała na promowanie krótkich wideo z TikToka na platformie Instagram. Użytkownicy skarżyli się, że zamieszczanie filmów z innej platformy ucina im zasięgi na platformie Zuckerberga. W odpowiedzi na to filmy ze znakiem wodnym TikToka przestały być promowane. Z kolei rok później YouTube zaczął umieszczać swój znak wodny na filmach YouTube Shorts. Pobieranie Instagram Reels to słuszny krok w utrzymaniu trendów tworzenia krótkich i chwytliwych treści, które chcemy sobie przypominać jeszcze przez jakiś czas.