To się chyba nie skończy. Instagram lubi naśladować, co nie zawsze im wychodzi. Tym razem idzie po ficzer znany z TikToka, a chodzi o przypinanie postów na swoim profilu. To kolejna zmiana po tym, jak Instagram pozwolił na dowolne układanie kafli w profilu właśnie.

Na TikToku funkcja przypinania filmów sprawdza się idealnie. Twórcy mogą promować tam swoje najlepsze tiktoki, co przekłada się na jeszcze większą liczbę wyświetleń tychże. Instagram chyba już nie stara się nawet ukrywać, że chciałby podążać śladami TikToka i po Rolkach czas na kolejną nowość, która wydaje się być zaciągnięta wprost od konkurencji.

Instagram: przypięte posty a’la TikTok?

Aktualnie funkcja ta jest w fazie testów i nie jest pewne, kiedy dokładnie zostanie ona wdrożona do wersji publicznej. Niemniej jednak powinno to poprawić funkcjonalność samego Instagrama. W połączeniu ze wspomnianą wcześniej możliwością ustawiania postów na profilu może to być całkiem ciekawa opcja do lepszej personalizacji swojego konta, a tym samym zwiększenie szans na lepszy odbiór przez użytkowników.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsze „przypinanie” na Instagramie. Od dłuższego czasu jest tam możliwość niejako przypinania stories na swoim profilu. Pozwala to na wyróżnienie (bo tak właściwie nazywa się ta opcja) najlepszych stories, aby te nie umknęły po 24 godzinach od publikacji. Przydaje to się głównie przy wszelkiego rodzaju relacjach typu przewodniki po mieście, czy też porady.

Miejmy nadzieję, że to będzie jedna z ostatnich (chociaż potrzebna!) funkcja, która zostaje wprost zaciągnięta z TikToka. TikTok ma swoich odbiorców i niekoniecznie chciałbym, aby cały serwis był duplikowany przez Instagrama, bo de facto oba z nich zostały stworzone do czego innego.

Chronologiczne posty Instagram

Do wyboru jest możliwość wyświetlania postów w trzech opcjach:

  1. Home, czyli posty wyświetlane tak, jak do tej pory, według algorytmu.
  2. Ulubione, czyli posty od naszych ulubionych twórców.
  3. Obserwowane, czyli właśnie posty wyświetlane chronologicznie.

Nie tak dawno temu na Instagramie pojawiła się także możliwość zmiany sposobu wyświetlania postów. Haczykiem natomiast jest to, że… nie będziemy mogli ustawić domyślnego sortowania chronologicznego. Co to oznacza? Za każdym razem będzie konieczność wyboru postów według najnowszych. Dobre i to.