Instagram stale próbuje walczyć o użytkowników. Szef Instagrama przekazał, że funkcja, która od dawna jest na TikToku trafi do Instagrama. Co prawda, w okrojonej wersji i na razie tylko lokalnie, ale trafi. Ściąganie rolek staje się więc faktem.

Instagram przez lata walczył z reuploadem materiałów, udostępnianych przez użytkowników. Z jednej strony to zrozumiałe, by nikt nie budował swojego konta na materiałach innych, czasem nieświadomych tego osób. Z drugiej jednak strony istnieją dziesiątki sytuacji, w których można było to zrobić bez szkody dla drugiej osoby. Instagram chyba wreszcie ma pomysł jak to ogarnąć.

Instagram

Instagram pozwoli zapisywać rolki

To może tak nie wyglądać, ale to bardzo ważna funkcja. Naprawdę wiele osób, uważa, że możliwość zapisywania rolek, czy też reels z innych kont jest ważną funkcją. Taki materiał może się przydać do udostępnienia na własnym koncie, do zmiksowania go, a nawet do zarchiwizowania ulubionych wspomnień. To też coś, co w TikToku było możliwe od bardzo dawna, a przed czym Instagram bardzo się bronił.

W końcu jednak serwis uległ. Warto tu przypomnieć, że to element walki z popularnością TikToka. W 2021 roku Instagram przestał promować materiały gdy wykrywał na nich znak wodny TikTok. Ruch, o którym piszemy ma więc za zadanie promować materiały i zachęcać do oglądania materiałów wewnątrz platformy.

Wczoraj Adam Mosseri, szef Instagrama poinformował na swoim koncie, że platforma wkrótce pozwoli na zapisywanie rolek. Początkowo funkcja dostępna będzie lokalnie na terenie Ameryki. W krótkiej notatce poinformowano, że usługa ma dotyczyć kont prywatnych i tylko z nich będzie dało się zapisać się rolki. Funkcję pobieranie rolki będzie można wyłączyć, jeśli sobie tego nie życzymy.

Instagram
Zapisywanie rolki z Instagrama. Obok twarzy widoczny jest znak wodny

Na zaprezentowanym materiale, widać znak wodny, który prawdopodobnie umieszczany będzie tam domyślnie po pobraniu. Będzie to małe logo Instagrama połączone z nazwą konta, z którego pobrano rolkę.

Przypominamy tu też, że użytkownik od zawsze miał możliwość pobrania swojego materiału. Różnicą w tym wypadku jest możliwość pobierania rolek z innych prywatnych kont na Instagramie.