HBO MAX to platforma streamingowa, która już niedługo w Polsce będzie tylko MAXem. Fuzja Warnera z Discovery trwa w najlepsze, więc czekają nas na pewno zmiany. Jednak póki co – operujmy obecną nazwą. Ile kosztuje HBO MAX w 2024 roku?

HBO MAX nie jest wcale platformą streamingową z długim stażem, ale z całą pewnością serwisem, który przechodzi dużo zmian, jeśli chodzi o nazewnictwo. Dokładnie 26 marca 2018 roku w Polsce zadebiutował HBO GO. Zawsze miałem dobre zdanie o poziomie produkcji HBO, więc od razu stałem się subskrybentem, ale działanie platformy pozostawiło dużo do życzenia. Przy słabszym łączu używanie platformy graniczyło z cudem. Dnia 8 marca 2022 roku HBO GO zmienił nazwę na HBO MAX i na szczęście użytkowanie znacznie się poprawiło. Nie jest idealnie, w podróży trudno o komfortowy seans, ale progres jest ogromny. Nie minął rok, a w USA z nazwy HBO MAX został MAX. W czerwcu 2024 roku dotrze do Polski i prawdopodobnie cena się zmieni. Jednak – póki co – skupmy się na subskrypcji obecnego serwisu. Ile kosztuje HBO MAX w Polsce?

HBO MAX ile kosztuje

HBO MAX – ile kosztuje

HBO MAX nie zaskoczy was liczbą różnych pakietów. W odróżnieniu od Netflixa – ten serwis posiada jeden plan. Miesięczna subskrypcja kosztuje 29,99 zł, ale istnieje opcja rocznej opłaty, która wynosi 234,99 zł. Zaoszczędzimy wtedy 124,89 zł.

Ile kosztuje HBO MAX? Opłata miesięczna Opłata roczna
Koszt 29,99 zł 234,99 zł.
Liczba ekranów, na których można jednocześnie korzystać z serwisu 3 3
Liczba profili 5 5
Oglądaj filmy i seriale offline (po pobraniu na urządzeniu)
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie
Dostępna jakość HD
Dostępna jakość Ultra HD (4K)

 

Darmowe HBO MAX ?

HBO MAX zrezygnował już z okresu próbnego, ale w każdym momencie można zrezygnować z subskrypcji – nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Platforma – w przeciwieństwie do Netflixa – nie walczy z dzieleniem kont. Możemy utworzyć aż 5 profili – w tym dziecięcy. Dodatkowo treści można oglądać jednocześnie na trzech urządzeniach. Serwis oferuje wysoką rozdzielczości 4K, z HDR (Dolby Vision) i dźwiękiem przestrzennym (Doby Atmos), ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich tytułów, jednakże większość nowości oferuje wysoki standard seansu. HBO MAX można oglądać na urządzeniach iPhone i iPad, telefonach i tabletach z systemem Android, telewizorach Apple TV, Android TV, Chromecast, Samsung TV, LG, przeglądarkach Chrome OS, MacOS, Windows PC, konsolach PS5, PS4, Xbox Series X|S i Xbox One. Treści możemy pobrać na urządzenie i oglądać je potem offline.

HBO MAX to nie tylko nowości, ale również białe kruki klasyki

Ja mogę krytykować ruchy biznesowe Davida Zaslava (dyrektor generalny i prezes Warner Bros. Discovery), ale na bibliotekę HBO MAX nie mogę narzekać. Od wielu, wielu lat to właśnie HBO produkowało najlepsze seriale i w dalszym ciągu tak jest. Poza tym ostatnio można znaleźć wiele klasyków, które ze świecą szukać na innych platformach streamingowych, chociażby Cleo od piątej do siódmej (1962), Skanerzy (1981), 400 batów (1959), czy Dawno Temu w Ameryce (1984). Treści możemy filtrować po gatunkach, czy popularnych kategoriach (ostatnio dodane, seriale warte grzechu, napięcie pełne suspensu itp.) Na HBO MAX składają się treści z katalogów:

R E K L A M A

  • HBO,
  • Max Originals,
  • Warner Bros.,
  • DC,
  • Cartoon Network
  • inne

HBO MAX ile kosztuje

HBO MAX to bogaty wybór filmów i seriali

Od HBO na dobrą sprawę – zaczęła się moja przygoda z wysokojakościową telewizją. Rodzina Soprano, Oz, The Wire to jedne z lepszych seriali, jakie widziałem, a współczesne produkcje na czele z Rodem smoka, Sukcesją oraz The Last of Us to klasa sama w sobie. Poza tym dosyć szybko otrzymamy dostęp do filmów od studia Warner Bros. Po 40 dniach od daty premiery w kinach na streamingu można było obejrzeć Batmana, a w podobnym czasie Elvisa. Black Adam, Shazam! i niebawem Flash, czyli kino superbohaterskie od DC to kolejne tytuły, które może i prezentują różny poziom, to jednak były to spore hity kinowe. I ogromna polecajka dla Peacemakera Jamesa Gunna oraz Barry’ego – serial mało popularny, a naprawdę warty uwagi.

W celu założenia konta i korzystania z biblioteki HBO MAX trzeba zalogować się na stronie hbomax.com. Jeśli szukacie filmu lub serialu do obejrzenia to mój cotygodniowy Oglądajnik może wam pomóc w wybraniu interesującego tytułu.

Zobacz nasz VLOG!