Szybko poszło – HBO Max jeszcze nie trafił do Polski, a już wiemy, że lada chwila pojawi się pierwszy polski serial ich produkcji, czyli Odwilż.

Nie minęło kilka dni, jak pisaliśmy o tym, że HBO podało wreszcie oficjalną datę wejścia do Polski serwisu HBO Max, a już mamy kolejne informacje o tym podmiocie. Wypuszczono właśnie zwiastun i podano datę premiery pierwszej oryginalnej produkcji znad Wisły, którą zamówiło HBO Max.

odwilz 1na zdj katarzyna wajdafot krzysztof wiktor 2000 2000 r

Serial Odwilż pojawi się 1 kwietnia, a przypomnijmy, że HBO Max wejdzie do Polski trzy tygodnie wcześniej, bo 8 marca. Oferta programowa będzie bogatsza niż ta, którą aktualnie mamy w HBO GO, ale jednocześnie ceny abonamentu nieznacznie wzrosną.

R E K L A M A

Odwliż na HBO Max – zwiastun

Wiadomo wszem i wobec, że nazwiska nie oznaczają sukcesu, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. Jednak w tym przypadku nazwiska powiązane z serialem Odwilż już mnie zachęcają. W głównej roli zobaczymy Katarzynę Wajdę, znaną z roli żony Magika w filmie Jestem Bogiem, czy też z serialu Kruk. Za scenariusz produkcji odpowiada Marta Szymanek, mająca na koncie kilka odcinków w głośniejszych polskich produkcjach, takich jak Wataha czy Prawo Agaty. Zwieńczeniem znakomitej plejady jest natomiast reżyseria w wykonaniu Xawerego Żuławskiego. Żuławski na koncie ma m.in. scenariusz i reżyserię do filmu Wojna polsko-ruska.

odwilż hbo max

Odwilż – nowy polski serial od HBO

Fabuła przenosi nas do Szczecina, a akcja rozgrywa się u progu wiosny, kiedy śniegi zaczynają topnieć. Przy brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Za sprawę bierze się Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda), policjantka z kilkuletnim stażem, ale sporą zawziętością. Szybko okazuje się, że kobieta, która zginęła chwilę przed śmiercią urodziła dziecko. Niestety nie wiadomo, gdzie znajduje się niemowle i czy w ogóle żyje. Próba znalezienia dziecka to dla bohaterki nie tylko wyzwanie służbowe, ale także osobiste.

odwilz 6na zdj andrzej grabowski katarzyna wajdafot adam golec 2000 2000 r

Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień. Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze.

-Xawery Żuławski, reżyser serialu.

HBO nie ukrywa, że HBO Max ma w planach kolejne polskie produkcje, a część z nich jest już w zaawansowanym etapie. Niebawem więc powinny pojawić się zapowiedzi tego, co HBO przygotowało dla widzów z Polski.

odwilz 10na zdj ewa skibinska marcelina stepkowskafot adam golec 2000 2000 r

HBO Max w Polsce – co w ofercie programowej?

W ofercie programowej serwisu znajdą się produkcje Max Original, w tym m.in. Stacja Jedenasta (Station Eleven), Peacemaker, Wychowane przez wilki s2, Stworzona do miłości (Made for Love) oraz Życie seksualne studentek (Sex Lives of College Girls). Nie zabraknie też europejskich seriali Max Original, a wśród nich: nowy polski serial Odwilż, hiszpańskie Cała reszta (Todo Lo Otro) oraz Garcia!, duński Kamikaze, norweski Pożądanie (Lust), rumuński Ruxx czy węgierski Informator (The Informant). W serwisie znajdą się także takie programy, jak Być jak Magic Mike, Expecting Amy, FBoy Island i Selena + Chef. Szeroka oferta dla dzieci zawierać będzie m.in. takie produkcje, jak Młodzi Tytani: Akcja!, Niesamowity świat Gumballa, Zwariowane Melodie: Kreskówki czy CoComelon.


Posłuchaj nas!