Debiut Disney+ w Polsce to powód do radości dla fanów uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy The Walking Dead. Dowiedz się, jak zarejestrować nowe konto oraz sprawdź, czy Twoje urządzenie jest zgodne z serwisem.

Dziś, po wielu zapowiedziach, ma miejsce polski debiut usługi streamingowej Disney+. Przemek przygotował dla Was zestawienie, z którego dowiecie się o cenach, promocjach oraz zasobach platformy. Co więcej, w naszej publikacji znajdziecie odniesienie do bezpośredniej konkurencji w postaci Netflixa oraz HBO Max

R E K L A M A

Rejestracja Disney+

Disney+ umożliwia korzystanie z aż 7 profili, natomiast w jednym czasie usługa może być uruchomiona wyłącznie na 4 urządzeniach. Zanim jednak zaczniemy konsumpcję dostępnych na platformie multimediów, musimy dokonać krótkiej rejestracji konta. Nie jest to szczególnie uciążliwy proces, natomiast każdy z nas musi go przejść.

Pierwsze, co należy zrobić, to udać się na stronę internetową disneyplus.pl lub uruchomić aplikację dostępną na w repozytoriach, takich jak Google Play, App Store. Następnie wybieramy polecenie „Zarejestruj się”. Na kolejnym ekranie wpisujemy nasz adres e-mail i postępujemy zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

W kolejnych krokach musimy wybrać możliwie trudne do odgadnięcia hasło, wyrazić zgodę na postanowienia umowy subskrypcji, wybrać sposób rozliczenia (miesięczny lub roczny), a następnie zdecydować o metodzie płatności. W grę wchodzi usługa PayPal lub karta kredytowa. W przypadku drugiej opcji, musimy przygotować numer karty, imię i nazwisko właściciela, datę ważności oraz kod bezpieczeństwa CVV.

Disney+: obsługiwane urządzenia i systemy

disney+

Z Disney+ możemy korzystać za pośrednictwem przeglądarek internetowych Chrome 75 lub nowszej, Edge, Firefox 68 lub nowszej oraz Safari 11 lub nowszej. Dotyczy to zarówno systemu Microsoft Windows 10 i 11, jak i Apple macOS.

Usługodawca nie zapomniał o użytkownikach smartfonów i tabletów z systemami Android, iOS oraz iPadOS, dzięki czemu materiały dostępne w Disney+ zobaczymy na:

  • Smartfonach Apple iPhone z systemem iOS 13 lub wyższym
  • Smartfonach i tabletach z Androidem 5.0 lub wyższym
  • Tabletach Amazon Fire z systemem Fire OS 5.0 lub wyższym

W grę wchodzą także telewizory smart TV z Android TV, WebOS oraz Tizen, a także konsole PlayStation, Xbox i przystawki telewizyjne Amazon Fire TV, Chromecast oraz Apple TV (4. gen i nowsze).