Kolejne informacje z targów CES 2024 zadowolą miłośników Acera. Firma przedstawiła właśnie nowe laptopy gamingowe Predator Helios z nowymi procesorami Intel Core 14. generacji.

Jak już wspomniałem, rewelacje pochodzą z tegorocznych targów CES, które śledzimy na bieżąco, aby przekazywać Wam najświeższe informacje na temat nowinek technicznych. Jeśli mowa o gamingowym sprzęcie, mogliście już przeczytać informację na temat przenośnej konsoli MSI.

//dzisiaj na dailyweb

Do tego należy dorzucić serię laptopów do gier od marki Acer. Na początek odświeżone modele Predator Helios 18 i Predator Helios 16, które przykuwają uwagę przez najnowsze podzespoły. Co ważne, zapowiedziano także nowość – Predator Helios Neo 18 oraz znaczące aktualizacje dla modelu Predator Helios Neo 16. Jak już zdążyłem zaznaczyć, wszystkie premierowe urządzenia wyposażono w najnowsze procesory Inter Core 14. generacji. To nie wszystko, bo mowa jeszcze o serii kart graficznych GeForce RTX 4000 z technologią DLSS 3.5 i Nvidia Advanced Optimus.  

Predator Helios 18 i 16 – stawiamy na wydajność!  

Gracze z całą pewnością zwrócą uwagę na ofertę Acera, ponieważ najnowsze laptopy Predator zostały wyposażone w procesor Intel Core I9 14900HX. Zoptymalizowana na nowo, hybrydowa konstrukcja ma zwiększyć wydajność sprzętu, co pozwoli graczom na rozgrywkę w najbardziej wymagających grach. A nie oszukujmy się, niektóre potrafią zaleźć za skórę

Predator Helios

Procesor graficzny NVIDA GeForce RTX 4090 (wersja pod laptopy) został zaprojektowany z ultra-wydajną architekturą NVIDI ADA Lovelace, dzięki której gry mogą wyglądać jeszcze lepiej. Warto też rzucić okiem na odprowadzenie ciepła, bo mowa o podwójnych wentylatorach chłodzących AeroBlade 5. generacji z ciekłym metalem (zamiast zwykłej pasty termoprzewodzącej na procesorze). Co ciekawe, producent po raz kolejny zdecydował się zamieścić zaszyfrowane wiadomości w obudowach swoich produktów. Miły gest! 

Laptopy oferuję opcje 16-calowych i 18-calowych (16:10) wyświetlaczy WQXGA lub Mini LED – częstotliwość odświeżania 250 Hz, jasność 1000 nitów. Sprzęt cechuje się także 100% pokryciem kolorów DCI-P3. A dla fanów zabaw wspomnę, iż efekty świetlne i kolory można dostosować za pomocą najnowszej aplikacji PredatorSense. 

Wspomniane produkty są również wyposażone w najnowsze funkcje technologii sensorycznej.  A nowy MagKey 3.0 został zamontowany na najważniejszych przyciskach WASD laptopów – dwa dodatkowe zestawy do personalizacji są dołączane przy zakupie. Do komunikacji i strumieniowania w grze laptopy wykorzystują potrójny układ mikrofonów Acer PurifiedVoice 2.0 i technologię redukcji szumów AI, które pomogą wyeliminować niechciane dźwięki tła. 

Predator Helios

Ukochane brzdęki mogą być wzmacniane przez słuchawki i wewnętrzne głośniki z wbudowaną technologią DTS:X Ultra, która zapewnia wysokiej jakości dźwięk bez zniekształceń. Do tego dorzucono jeszcze obsługę Wi-Fi 7, dwa porty USB-C (Thunderbolt 4) i czytniki kart MicroSD. 

Predator Helios Neo 18 i Helios Neo 16 – do tego jeszcze to!  

Urządzenia napędzane są przez procesor Intel Core i9 14900H w połączeniu z kartami graficznymi do laptopów NVIDIA GeForce RTX 4070 o maksymalnej mocy graficznej 140 W w trybie Turbo. Gracze z pewnością docenią technologię DLSS 3.5 i pełny ray tracing. Co ważne, laptopy mogą być wyposażone w maksymalnie 32 GB pamięci DDR5 5600 Mhz. Pamięć na dysku? Do 2 TB. 

A jak z obrazem? Całkiem nieźle, co możliwe jest dzięki wyświetlaczom IPS WQXGA (2560 x 1600) z częstotliwością odświeżania 240 Hz, czasem reakcji 3 ms i pokryciem 100% kolorów DCI-P3. Gracze powinni docenić też to, że matryce maszyn są wyposażone w technologię NVIDIA Advanced Optimus i G-SYNC, które dynamicznie zwiększają liczbę klatek na sekundę i zmniejszają opóźnienia w zależności od obsługiwanych gier i aplikacji.  

Predator Helios Neo 18

Laptopy wyposażono również w technologię Intel Killer DoubleShot Pro, która zapewnia stabilną sieć bez opóźnień. Do tego dorzucono istotne porty – dwa USB typu C, HDMI 2.1 i czytniki kart MicroSD. 

Urządzeń możemy spodziewać się już w przyszłym miesiącu. Predator Helios 18 będzie do kupienia od 3999 euro, Predator Helios 16 od 2799 euro, Neo 18 od 2199 euro, Neo 16 od 1699 euro. Pozostaje tylko czekać na dokładną datę i polskie ceny. Więcej informacji na stronie producenta.