Twórcy Hogwarts Legacy zaprezentowali nowy, niezwykle obszerny materiał wideo z rozgrywki. Pokazano w nim wiele istotnych elementów gry.

Trudno uwierzyć, że pierwszy gameplay z Hogwarts Legacy został opublikowany już prawie 8 miesięcy temu. W międzyczasie gra zdążyła też zaliczyć poślizg, a premiera została przeniesiona na początek przyszłego roku. Zbliżamy się jednak coraz bardziej do debiutu wyczekiwanej produkcji z uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling, więc twórcy postanowili podzielić się długim, bo ponad 40-minutowym filmem prezentującym rozgrywkę.

R E K L A M A
Hogwarts Legacy
fot. WBGames

Hogwarts Legacy na obszernym gameplay’u

Materiał rozpoczyna się od prezentacji kreatora postaci. Po wybraniu jednej z początkowych propozycji wyglądu naszego czarodzieja lub czarodziejki przechodzimy do dostosowania detali, od kształtu twarzy i koloru skóry, przez styl i kolor włosów, aż do szczegółów takich jak brwi, blizny, czy ton głosu. Nie jest to może najbardziej rozbudowany kreator postaci, jaki widziałem, ale opcji jest naprawdę dużo i większość z pewnością będzie z nich zadowolona.

Po wybraniu interesującego nas domu w Hogwarcie przejdziemy do rozgrywki. Podstawowymi mechanikami będą menu zaklęć i menu magicznych narzędzi. Nie zabraknie także eliksirów leczących i wspomagających postać. W lewym dolnym rogu znajdziemy minimapę, którą będziemy mogli wyłączyć. Na uwagę zasługują poszczególne lokacje, które posiadają bardzo dużo szczegółów. Detale zostały zaczerpnięte prosto z opisów J.K. Rowling i pozostają wierne książkom.

Sam Hogwart można z pewnością określić mianem ogromnego. Jest on wypełniony rozmaitymi pomieszczeniami i przejściami, które, jak obiecują twórcy, będziemy mogli zwiedzić w całości. Nie brakuje też lokacji poza murami zamku. Świat Hogwarts Legacy prezentuje się naprawdę świetnie – jest duży, szczegółowy i różnorodny. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić, to nasza postać dostaje nieco mało uwagi ze strony innych mieszkańców Hogwartu. Takie wrażenie może być jednak tylko zbiegiem okoliczności i ciężko wydać werdykt nawet po obejrzeniu ponad 40-minutowego gameplay’u.

Hogwarts Legacy
fot. WBGames

W filmie poruszono także temat dialogów i podejmowania decyzji – będziemy mogli podejść do każdej postaci w wybrany sposób, co może wpłynąć w istotny sposób na grę. Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy twórcy zdecydują się na wprowadzenie nieco kontrowersyjnego systemu lekcji, w którym musielibyśmy się pojawić na nich na czas. Wiadomo już, że mimo implementacji cyklu dziennego, nie będzie opcji spóźnienia na zajęcia. Trochę szkoda, ale myślę, że większa liczba graczy opowiedziałaby się właśnie za takim systemem. Oprócz tego zaprezentowano obszerniej sam system walki, który będzie się oczywiście opierał na rzucaniu zaklęć.

Jeśli jesteście zainteresowani grą, to polecam zobaczyć opisywany przeze mnie materiał w całości, bo rzuca on zupełnie nowe światło na produkcję. Tymczasem pozostaje nam czekać na premierę, która zbliża się wielkimi krokami – Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego 2023 roku na PC, PS5, PS4, XSX/S i XONE, a w niedalekiej przyszłości także na Nintendo Switch.

God of War: Ragnarok z aktualizacją 2.01 i… polskim dubbingiem, ale nie dla wszystkich