Ruszyła otwarta beta usługi Gry Google Play, która umożliwia zabawę w mobilne produkcje growe. Warto zapoznać się z wymaganiami systemowymi.

Gigant z Mountain View zdecydował się wystartować z otwartymi testami aplikacji Gry Google Play. Wersja beta będzie dostępna początkowo tylko w wybranych regionach, ale z czasem możliwość sprawdzenia rozwiązania zyskają również Polacy. Tym bardziej że oficjalna polska strona interenetowa Google Play Games jest już dostępna od pewnego czasu. Warto zapisać się do newslettera, dzięki czemu otrzymamy informacje o możliwości przystąpienia do beta testów. Nowa aplikacja lub jak kto woli – platforma będzie konkurować bezpośrednio z emulacją androidowych gier na Windowsie. Oto co warto wiedzieć o tytułowym narzędziu dla graczy.

Gry Google Play

Gry Google Play – otwarte beta testy wystartowały

Dobrze, ale czym są tak naprawdę Gry Google Play? Jak można zgadnąć, temat odnosi się do mobilnych produkcji dostępnych na smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemów z rodziny Android. Okazuje się jednak, że zabawa będzie niebawem możliwa także na komputerach. Technologiczny gigant opracował na tę potrzebę specjalną aplikację, która po instalacji na komputerze z systemem Windows pozwala pobierać i instalować tytuły znane z inteligentnych telefonów. Co więcej, wszystko będzie synchronizowane pomiędzy urządzeniami. Mam tu na myśli głównie postępy. Uściślając – zaczynamy zabawę na domowym PC lub notebooku, a kończymy na smartfonie w drodze do pracy. Brzmi świetnie i przyznam, że rozwiązanie proponowane przez Google przekonuje mnie znacznie bardziej niż to, co planuje Microsoft, który „dogadał” się z Amazonem.

R E K L A M A

Na ten moment nie wiemy, jak będzie wyglądała kwestia obsługi komputerów Mac, ale znając ograniczenia, którymi na lewo i prawo rzuca Apple, śmiem twierdzić, że aplikacja Gry Google Play nie pojawi się na platformie macOS. Chciałbym się mylić. Czy to oznacza, że każdy użytkownik komputera z Windowsem będzie mógł rozpocząć swoją przygodę z zasobami repozytorium Google Play? Tak, choć „każdy” odnosi się tu do każdej osoby, której maszyna spełnia określone wymagania.

Gry Google Play – wymagania

Aby rozpocząć przygodę z Google Play Games, komputer powinien mieć zainstalowany Windows 10, szybką pamięć SSD, GPU dedykowane grom, ośmiordzeniowy procesor oraz conamniej 8 GB RAM. Dodatkowo konieczne będzie 20 GB dostępnego miejsca oraz włączona wirtualizacja sprzętowa. Niby niewiele, ale jest jeszcze jeden problem. Na ten moment Gry Google Play dla PC w wersji beta jest ograniczony do Australii, Hong Kongu, Korei, Tajwanu oraz Tajlandii. Polscy muszą uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na swoją kolej. Jeśli chodzi o tytuły, na Google Play Games dla PC jest dostępnych aż 35 pozycji, natomiast to dopiero początek. Nowe produkcje są sukcesywnie dodawane.