Jeśli śledzicie darmowe gry w Epic Games Store to na pewno już wiecie o tym, że w tym tygodniu można dodać do swojej kolekcji survival horror Amnesia: Rebirth. Czy warto ją pobrać? Jest za darmo, jest wciągająca i ma wysokie oceny, cóż więcej dodać?

Gra ta została wydana w 2020 roku, dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to dość nowa produkcja, a wiadomo, że takie gatunki, jak survival horror starzeją się długo. Amnesia: Rebirth to nowa szansa na zanurzenie się w mrok od twórców kultowej serii gier Amnesia. To przerażająca podróż przez osamotnienie i rozpacz, odkrywająca granice wytrzymałości ludzkiego umysłu.

Amnesia: Rebirth za darmo na PC

Sklep Epic Games rozdaje co tydzień przynajmniej jedną darmową pozycję na pecety. W tym tygodniu są to dwie gry, pierwsza to wspomniana Amnesia: Rebirth, a druga – Riverbond, czyli przygodówka wydana w 2019 roku.

R E K L A M A

Nie wypuść ani tchu. Bestia jest tuż obok. Jej jedynym celem jest żywienie się Twoim strachem. Przemykasz więc w ciemności, próbując powstrzymać narastające przerażenie i uciszyć targające Tobą emocje.

„Znam Cię. Wiem, do czego jesteś zdolna”.

W grze Amnesia: Rebirth wcielasz się w Tasi Trianon, która budzi się w samym sercu algierskiej pustyni. Minęło wiele dni. Gdzie byłaś? Co robiłaś? Gdzie są pozostali? Odtwórz swoje kroki i pozbieraj postrzępione fragmenty swojej przeszłości — to Twoja jedyna szansa, aby przetrwać bezlitosną grozę, która w każdej chwili gotowa jest Cię pożreć.

„Nie możesz pozwolić sobie na złość czy strach”.

Czas działa na Twoją niekorzyść. Poprowadź Tasi i pomóż jej stawić czoła najgłębszym lękom i bólowi. Przemierzając nieprzyjazne pustkowia, musisz walczyć także z własną nadzieją, obawami i gorzkim żalem. I mimo to musisz kontynuować podróż, krok za krokiem, wiedząc, że jeśli zawiedziesz, stracisz wszystko.

Riverbond

Riverbond to pełna akcji i świetnej zabawy kooperacyjna gra przygodowa dla 1-4 graczy, z przepiękną wokselową oprawą graficzną. Wybierz się w epicką podróż, wykonuj misje, walcz z uroczymi wrogami i rozbijaj wszystko na drobne sześciany! Rycerz uwięził przywódców Ośmiu Krain, wywołując chaos, susze i starcia! Zagraj ze znajomymi i pomóż mieszkańcom Riverbond pokonać zło podczas pełnej akcji wyprawy przez piękne, ręcznie zaprojektowane krainy. Zdobywaj przeróżne bronie, zakładaj nowe skórki oraz aktywuj wzmocnienia, aby wyciąć sobie przez zastępy wrogów drogę do sławy!