Serwis Rakuten TV nie należy do najpopularniejszych w Polsce, jeśli chodzi o streaming. Jest to jednak zupełnie inny rodzaj biblioteki, niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku Netflixa, HBO GO czy nawet Apple TV+.

Na Rakuten TV Polska możemy filmy wypożyczać na określony czas, co daje nam przede wszystkim szerszy wybór oferty niż w przypadku abonamentowych serwisów streamingowych. W ostatnim czas trochę narobiłem sobie zaległości z filmami, skupiając się na wysypie seriali, jaki miał miejsce w ostatnich miesiącach.

Nowości na Rakuten TV

Kiedy jednak postanawiam nadrobić filmowe opóźnienia to uważam, że nie ma lepszego miejsca niżeli właśnie Rakuten TV (nie jest to reklama, a moja opinia). Dlatego przejrzałem ostatnie premiery, które wskoczyły do serwisu i już wiem, co będę oglądał w najbliższym czasie.

Czarna Wdowa (2021)

Fanom Marvela nie trzeba specjalnie przedstawiać tej produkcji. Jest to chyba jedna z najdłużej wyczekiwanych historii w uniwersum Marvela. Czarna Wdowa doczekała się własnego filmu po kilkunastu produkjach MCU. Natasza Romanow próbuje uporać się z demonami przeszłości i naprawić relacje z najbliższymi jej sercu osobami.

Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności (2021)

Ta pozycja specjalnie się tutaj znalazła. Nie uważam, ze to jest sposób, ale jeśli chcecie odpocząć od najmłodszych w ten długi weekend – odpalcie im Mustanga z Dzikiej Doliny. Tytuł wciągnie także i Was, bo historię Lucky Prescott pokochały miliony na całym świecie.

Clint Eastwood: Filmowe dziedzictwo (2021)

Tym razem coś dla miłośników legendy kina, czyli Clinta Eastwooda. Produkcja przedstawia losy aktora, jego drogę do sukcesu, a także historię 80 lat kariery filmowej. Pozycja obowiązkowa dla miłośników wielkiego ekranu i nie tylko.

Minari (2021)

Dramat, który opowiada historię koreańskiej rodziny, która postanowiła spełnić typowy „american dream”. Jakob Yi przenosi swoją rodzinę do Arkansas w Stanach Zjednoczonych, gdzie pragnie zbudować nowe życie, a także swoją farmę. Życie go jednak nie rozpieszcza i szybko zostaje sprowadzony do rzeczywistości.

Śniegu już nigdy nie będzie (2020)

Jedna z lepszych polskich produkcji ostatnich lat. Za film odpowiada Małgorzata Szumowska i Michał Englert (który współtworzył scenariusz). Klienci Żeni (masażysty), aspirujący przedstawiciele klasy średniej, mają jednak wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, zmartwienia i sekrety; chcąc nie chcąc staje się dla nich kimś w rodzaju guru.