Wczorajsze premiery nowych Pixeli i smartzegarka chyba zadowoliły internautów i dziennikarzy. Ja chciałem trochę ponarzekać na brak tabletu, ale Google miało coś w zanadrzu. Pixel Tablet trafi na rynek w przyszłym roku.

Gdy kupujesz telefon od Samsunga lub Apple, dostajesz element większego pasującego do siebie w każdym szczególe systemu. Każde z urządzeń, ma za zadanie uzupełniać następne. Nie traktuje tego jako skok na nasze portfele, to raczej skrzynka z dobrymi narzędziami. W przypadku Google wciąż któregoś brakowało, tym razem postanowiono jednak zaoferować nam pełen zestaw. Co prawda na niektóre będziemy musieli jeszcze poczekać, ale wydaje się, że będzie warto!

R E K L A M A

Google Pixel Tablet już w przyszłym roku

Niestety, ale cykl wydawniczy Google nie jest tak przejrzysty, jak w przypadku konkurencji. Informacje, które zdradzono na premierze nowych Pixeli i smartzegarka (wreszcie, ileż można było czekać) wydają się na tyle ciekawe, że zasługują na osobny artykuł.

Pixel Tablet

Zacznijmy od tego, że Google już wcześniej wspominało, że na nadchodzącej imprezie Google I/O (11-12 maja 2023) pokaże nowy tablet z serii Pixel. Podczas wczorajszej prezentacji wyciekły kolejne informacje. Do tych najciekawszych dotarli redaktorzy serwisu Engadget. W wywiadzie z nimi Rose Yao wiceprezes ds. zarządzania produktami nakreśliła formę i rolę urządzenia w ekosystemie Google.

Wcześniej bywało różnie. Teraz Pixel Tablet stanie się pełnoprawnym i ważnym członkiem rodziny. Jego wygląd ma nawiązywać stylistycznie do zaprezentowanych urządzeń. Tak samo jak one, Pixel Tablet również będzie pokryty powłoką Nano Ceramic. Wrażenie trzymania w ręce ceramicznej filiżanki ma być jednak jeszcze pełniejsze. Rose Yao porównuje je z naczyniami od Le Creuset. W tym miejscu pani Yao popełniła jednak mały błąd, bo oryginalnie te naczynia pochodziły z Belgi, a nie z Holandii jak sądzi ;) , W każdym razie można je kupić w naszym kraju :P .

Pixel Tablet

Tablet ma być zasilany tym samym procesorem co 7 seria telefonów Pixel, czyli Google Tensor G2. Oczywiście tablet przyniesie większość softwarowych rozwiązań prosto z telefonu, chociażby interface Material You oraz dzielony ekran czy funkcje do obsługi rysika. Niestety nie wiemy, czy oznacza to, że sprzęt dostanie dedykowane piórko czy też, tylko obsługę rysików innych firm.

To, co wydaje się najciekawszym to to, że sprzęt będzie posiadał dedykowaną podstawę ze wbudowanym głośnikiem, które stworzy w parze z tabletem coś, co wygląda jak Google Home Hub. Tablet będzie montowany na niej magnetycznie i umożliwi również bezprzewodowe ładowanie.

Pixel Tablet

To w zasadzie wszystko. Wystarczy to jednak, by rozpalić ciekawość. Na oficjalną premierę niestety musimy poczekać jeszcze ponad pół roku.

Nowy tani iPad 2022: tak będzie wyglądał nadchodzący tablet Apple