Mamy to! Google Pixel Watch został oficjalnie zaprezentowany. Co dokładnie oferuje nam nowy inteligentny zegarek ze stajni giganta z Moutain View?

Nowe zegarki Pixel Watch, a konkretnie rzecz biorąc – ich design, nie są do końca zaskoczeniem. Google udostępniło ilustracje zdradzające sporą część wyglądu już wcześniej. Nie umniejsza to w żadnym wypadku ekscytacji, która towarzyszy premierze urządzeń. To pierwszy owoc współpracy z marką Fitbit.

Pixel Watch a

Google Pixel Watch oficjalnie

Google Pixel Watch przyjął zaobloną formę i istotne odróżnia się od lwiej części konkurencji. Paski mocno nawiązują do tego, co robi Apple, ale nie nazwałbym tego kopiowaniem. Obudowa została wykonana w 80% z materiałów z recyklingu, jeśli zaś chodzi o wymiary, Pixel Watch mierzy 41 x 12,3 mm przy wadze 36 g (bez paska). Komunikację zapewniają standardy 4G LTE, Bluetooth 5.0, NFC oraz WiFi n. Na pokładzie nie zabrakło również GPS, wbudowanego mikrofonu, wbudowanego głośnika, także baterii o pojemności 294 mAh, która zapewnia do 24 godzin pracy na jednym ładowaniu.

R E K L A M A

Pixel Watch dpixel watch b

 

Nad wydajnością urządzenia pracującego pod kontrolą chipu WearOS 3.5 czuwa chip Exynos 9110 z 32 GB pamięci eMMC oraz 2 GB SDRAM. W temacie czujników możemy liczyć na kompas, SpO2, pulsometr oraz akcelerometr. Ekran AMOLED może pochwalić się zagęszczeniem pikseli na poziomie 320 ppi.

pixel watch c

Urządzenie wyceniono na 349 dolarów. Jeśli oczekujemy obecności modemu 4G, przyjdzie nam zapłacić dodatkowe 50 dolarów.