W sieci pojawiły się rendery prezentujące częściowy wygląd nadchodzącego taniego tabletu Apple iPad 2022. Mamy tu całkiem spore zmiany wizualne, natomiast dwa niepożądane elementy zostaną na swoim miejscu.

Rendery CAD dotyczące podstawowego tabletu Apple iPad 2022, czyli swoistego entry-lever, wyciekły dzięki jednemu z producentów obudów. Dzięki informacjom zawartym w plikach możemy dowiedzieć się o kilku zmianach konstrukcyjnych, również tych dotyczących wymiarów sprzętu. Jeśli dane potwierdzą się, będziemy mieli zarówno powody do zadowolenia, jak i rozczarowania. Wszystko zależy od naszych oczekiwań względem tegoż modelu.

R E K L A M A

Nowy tani iPad 2022 na renderach

Rendery CAD, które prezentują prawdopodobny wygląd podstawowego iPada na 2022 roku, zostały udostępnione przez serwis MySmartPrice. Oczywiście trzeba brać poprawę na to, że nie wszystko może znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistych działaniach Apple. Niemniej, bazując na tym, z czym mamy aktualnie do czynienia, możemy wysunąć sporo wniosków. Do rzeczy.

iPad 2022 4

Przede wszystkim nowy iPad przyjmie kanciastą konstrukcję znaną ze smartfonów Apple iPhone 12 i 13 oraz nowszych tabletów Apple iPad Pro. To cieszy, gdyż mówimy o prawdziwym powiewie świeżości. Obłe kształty trąciły już myszką, przez co dla wielu osób urządzenie mogło wydawać się już leciwe. Niestety, ekran w dalszym ciągu będzie otoczony z każdej strony relatywnie szerokimi ramkami. Mało tego, pod spodem znajdzie się standardowy czytnik linii papilarnych Touch ID w przycisku home, natomiast nad wyświetlaczem umieszczono kamerkę do selfie oraz wideorozmów.

iPad 2022 3

Na plus jest to, że tablet będzie oferować wyższą przekątną ekranu. Zamiast 10,2”, jak w modelach wcześniejszych, nowy tani iPad 2022 zaoferuje 10,5” lub 10,9” wyświetlacz. Różnica „na papierze” wydaje się niewielka, ale w rzeczywistości może to wpływać bardzo pozytywnie na przyjemność korzystania z urządzenia. Jeśli zaś chodzi o wymiary, te powinny wynieść 248,62 x 179,5 x 6,98 mm. Co to oznacza? Sprzęt będzie krótszy, lecz szerszy i cieńszy. To wpisuje się w aktualne trendy projektowania.

iPad 2022 2

Według przecieków Apple iPad 2022 będzie pracował pod kontrolą chipsetu Apple A14 Bionic znanym ze smartfonów iPhone 12. Możemy liczyć także na obecność technologii 5G (w droższej wersji z modemem), WiFi 6, a także nawet 6 GB RAM. Cena nie jest oczywiście znana, ale w tym roku nie oczekiwałbym wartości niższej niż 2 tys. złotych. Przekonamy się o tym już jesienią.

[VIDEO] iPad Mini 6 gen. – moje pierwsze wrażenia