Google postanowiło dodać kolejny widget. Tym razem trafiło na Digital Wellbeing, czyli cyfrowy dobrostan.

Wraz z wydaniem Androida 12, Google zaczęło się bardziej przykładać do jakości widgetów swoich aplikacji. Te, które już je posiadały dostały refresh. Dzięki temu wyglądają lepiej, bardziej dopracowane oraz odpowiadają designowi Material You. Oznacza to, że dopasowują się do motywu urządzenia opartego na kolorach pobranych z ustawionej tapety.

Obecnie wygląda na to, że nowy widget dostane cyfrowy dobrostan. Jest nic innego, jak aplikacja systemowa pozwalająca na śledzenie czasu spędzanego siedząc przed ekranem telefonu. Są także opcje pozwalające ograniczyć korzystanie z telefonu.

R E K L A M A

9to5Google ma ciekawą serię, w której śledzi kod danej aplikacji po przetworzeniu pliku instalacyjnego. W ten sposób można dowiedzieć się o funkcjach, które najprawdopodobniej zostaną dodane w przyszłości.

Google dorzuci kolejny widżet

Cyfrowy dobrostan w wersji aplikacji 1.0.416751293.beta pokazuje, że gigant z Mountain View pracuje nad dodaniem widgetu Twój czas przed ekranem. Nie można jeszcze z niego skorzystać, ale 9to5Google udało się go włączyć oraz można dzięki temu zobaczyć, jak będzie wyglądać.

Widget twój czas będzie przedstawiał łączny czas spędzony, korzystając z aplikacji oraz będzie wyświetlał trzy najdłużej używane aplikacje. Dostosowuje się on oczywiście do kolorów motywów na podstawie tapet.

W najmniejszej wersji widgetu 2×1 będzie wyświetlał jedynie czas używania aplikacji na telefonie. Po powiększeniu będą widoczne dodatkowo trzy aplikacje, których używaliśmy najdłużej. Będą one widoczne w dolnej części widgetu.

Nowy widget będzie najprawdopodobniej dostępny na każdym telefonie z Androidem. Pod warunkiem, że producent nie ma swojego rozwiązania do śledzenia czasu spędzonego przed telefonem.

Obecnie Digital Wellbeing ma nieco mniej funkcji niż podobne rozwiązanie w iOS. Przydałaby się możliwość śledzenia czasu spędzonego w konkretnych kategoriach aplikacji oraz możliwość przejrzenia statystyk podsumowujących tydzień.

Miłym dodatkiem były podobnie rozbudowane integracje z trybem nie przeszkadzać. Możliwość połączenia konkretnego ekranu głównego z dowolnym trybem nie przeszkadzać mogłaby być przydatna dla niektórych.


Posłuchaj nas!