Jedna z najbardziej niedocenianych usług abonamentowych ma się jednak dobrze. Co miesiąc pojawiają się tam bardzo interesujące promocje i nie inaczej będzie w grudniu. Microsoft w ostatnim miesiącu 2021 roku dorzuci standardowo cztery gierki.

Podobnie, jak to miało miało miejsce w miesiącach poprzednich, tak samo i w grudniu pierwsze dwie gry pojawią się już 1 grudnia. Dwie kolejne – w połowie miesiąca. Dodatkowo Microsoft dorzuca jeszcze dwie produkcje w wersjach na starsze konsole Xbox 360.

Grudzień 2021 – darmowe gry w Games With Gold

The Escapists 2 – 01.12-31.12.2021

The Escapists to innowacyjna, otwarta gra osadzona w więzieniu, w której tworzysz liczne przedmioty, które wykorzystasz do realizacji odważnego planu ucieczki. Skradaj się, twórz przedmioty i walcz, aby uciec z dziesięciu pełnych wyzwań więzień! The Escapists 2 oferuje więcej przedmiotów do tworzenia, walki i opcji personalizacji więźniów. Czas znów uciec z więzienia! Graj online z nawet 4 graczami lub usiądź na kanapie z maksymalnie 3 innymi przestępcami, aby grać w internetowym lub lokalnym trybie gry wieloosobowej. Jesteś skazańcem – czy zdołasz uciec z więzienia?

Tropico 5 – Penultimate Edition – 16.12.2021-15.01.2022

Wróć do wyspowego narodu Tropico w kolejnej popularnej serii „symulatorów dyktatury”. Rozszerz rządy swojej dynastii, od wczesnego okresu kolonialnego aż po XXI wiek i dalej, stawiając czoła zupełnie nowym wyzwaniom. Poznaj innowacyjny system handlu oraz badań technologicznych i naukowych, nowy system eksploracji oraz nowe tryby wieloosobowe. Zawiera dodatki „The Big Cheese” i „Hostile Takeover”, a także 5 całkowicie nowych map wyłącznie dla konsoli Xbox One!

Orcs Must Die! – 01.12-15.12.2021

Możesz ich szatkować, palić, nadziewać i wystrzeliwać. Cokolwiek wymyślisz, cel tej gry strategicznej autorstwa Robot Entertainment jest jeden: Orki muszą zginąć!Jako potężny Mag Bojowy, posiadający dziesiątki rodzajów śmiercionośnych broni, zaklęć i pułapek, masz bronić dwudziestu czterech fortec przed rozbestwioną hordą zdziczałych wrogów: ogrów, nietoperzy oraz, rzecz jasna, szkaradnych orków. Walkę toczysz w ramach epickiej kampanii o wielu poziomach trudności, także w brutalnym trybie Nightmare!Jak myślisz: lepiej będzie upiec orków w basenie lawy, sprasować na placek sufitową pułapką, czy zamrozić i stłuc w drobny mak? Jakikolwiek wybierzesz typ broni lub pułapki, satysfakcja jest gwarantowana!

Insanely Twisted Shadow Plane – 16.12-31.12.2021

W tej wściekle pokręconej, 2-wymiarowej przygodówce odbywasz długą drogę do środka Planety Cieni, poznając przy tym niezwykłe scenerie i walcząc z dziwacznymi stworami. Rozwiązuj skomplikowane zagadki, ulepszaj statek przy użyciu technologii kosmitów i walcz, by uratować swoją ojczystą planetę. Gra w trybie lokalnym i wieloosobowym przez Xbox LIVE.

/opisy pochodzą ze sklepu Microsoft/