Moja biblioteka gier na pecety puchnie z każdym tygodniem. Co najciekawsze nie wydaję na to zbyt wiele, bo sporo mocnych tytułów pochodzi z Epic Games Store, które rozdaje co tydzień jakieś darmowe gry.

Tym razem możemy zasilić swoją półkę z grami w produkcję Wolfenstein: The New Order oczywiście za darmo. Gra została wydana w 2014 roku, jednak to klasyka gatunku, która praktycznie nigdy się nie starzeje.

R E K L A M A

Wolfenstein: The New Order za darmo na PC

Jest to już siódma odsłona cyklu Wolfenstein. Typowa strzelanina FPP pozwala nam wcielić się (znowu) w Blazkowicza, który jest amerykańskim żołnierzem. Fabuła przenosi nas w lata 60. ubiegłego wieku.

wolfenstein

Weterani ze studia MachineGames, które słynie z tego, że stawia na fabułę, również tym razem stanęli na wysokości zadania. Wolfenstein zachwyca wielowątkową narracją, wartką akcją, przygodą i walką z perspektywy pierwszej osoby.

Intensywny, kinowy i doskonale renderowany za pomocą (rewelacyjnego, jak na tamte lata) silnika id Tech 5 firmy id Software Wolfenstein wysyła gracza na osobistą krucjatę po Europie, której celem jest zniszczenie nazistów. Walcz u boku niewielkiej grupy partyzantów, infiltrując pilnie strzeżone obiekty i stawiając czoło zaawansowanym technologicznie legionom nazistów. Przejmij kontrolę nad superbronią, która pozwoliła podbić Ziemię i nie tylko.

Wolfenstein to zapierające dech w piersiach górskie pościgi, eksploracja podwodnego świata, kontrola nad machinami wojennymi nazistów i wiele więcej. Wszystko razem tworzy ekscytującą mieszankę przygody i akcji.

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: 64-bitowy system Windows 7
  • Procesor: Intel Core i7 lub jego odpowiednik AMD
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Wolne miejsce na dysku: 50 GB
  • Karta graficzna: GeForce 460, ATI Radeon HD 6850
  • Dodatkowe wymagania: Dla posiadaczy AMD Radeon: Wymagana instalacja AMD Catalyst™ 14.4

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: 64-bitowy system Windows 8
  • Procesor: Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

Gra jest już dostępna za darmo pod tym linkiem. Do pobrania gry wystarczy założyć darmowe konto Epic Games Store. Promocja trwa do 9.06.2022 do godziny 17:00, wtedy też pojawi się kolejna darmowa produkcja.