W Nowym Roku Apple, jak zawsze szykuje moc wrażeń dla swoich użytkowników, tym razem zdecydowanie z myślą o wygodzie. Jakie zmiany czekają w 2023 roku mobilny system iOS?

Ledwie wyszedł system iOS 16, a już pojawiają się pierwsze przecieki o tym, co ma zmienić się w kolejnej odsłonie oprogramowania. Niektóre z tych funkcji zdecydowanie nadążają za najnowszymi trendami m.in. w sposobie płatności.

iOS

Kosmetyczne zmiany w nadchodzących wersjach iOS

Trudno jest utrzymać pozycję lidera, kiedy niemal większość przydatnych funkcji została wypuszczona na rynek już wcześniej. Trzeba przyznać, że innowacje w Apple przekładają się także na konkurentów, którzy usiłują dotrzymać kroku (a niekiedy odwrotnie). Gigant technologiczny wypuścił w świat informacje o planowanych nowościach, a zdecydowanie większość z nich przeznaczona głównie na rynek amerykański.

Powiadomienia webowe

Z zapowiedzi Apple wynika, że firma nie chce zaniedbywać użytkowników korzystających z tabletów i komputerów. Ogłoszono, że Safari będzie wysyłać powiadomienia webowe, dokładnie w ten sam sposób, który znamy z iOS.

Apple Pay Later

Kolejną nowością jest opcja Apple Pay Later, która została ogłoszona już w połowie 2022 roku. Płatności odroczone dostępne były tylko w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych i charakteryzowały się brakiem dodatkowych opłat czy prowizji.

Sekretny klucz Apple ID

Wersja beta systemu iOS 16.3 umożliwiała przetestowanie opcji sekretnego klucza dla Apple ID. Tym samym, firma wychodzi naprzeciw wszystkim zwolennikom prywatności, a także tym, którzy nieufnie korzystali do tej pory z niektórych funkcji. Apple otworzyło możliwość korzystania z fizycznego klucza zabezpieczeń, jako dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

Apple Card

Użytkownicy Apple Card zyskają możliwość korzystania z konta oszczędnościowego w wybranych przez firmę bankach. Całość będzie zarządzania bezpośrednio przez aplikację Portfel na urządzeniach od Apple.

Aktualizacja CarPlay

Kolejna aktualizacja dla systemów CarPlay połączonych z iPhone’ami. Zapowiadany jest rozwój możliwości i funkcji dostępnych na ekranie samochodowym a do tego nowe marki samochodów obsługujące te funkcje. Zapowiadane są takie zmiany jako kontrola regulacji klimatyzacji w samochodzie czy dostosowywanie widżetów na ekranie samochodowym do własnych preferencji.

Plany Apple na rok 2023 – czego możemy się spodziewać, a co pozostanie w sferze marzeń?