Fujifilm X100V to model pod pewnymi względami ekskluzywny sam w sobie. Teraz debiutuje w wersji ograniczonej do zaledwie 100 sztuk, sprzedawanej wyłącznie za granicą i z pakietem wyjątkowych, stylizowany dodatków z okazji 100-lecia Disney.

Fujifilm X100V to model, który zadebiutował już w maju 2020 roku. Mimo tego nadal jest modelem wyjątkowym — zarówno pod względem stylistycznym, konstrukcyjnym jak i dostępności. Teraz producent podkręca ten model wersją z okazji 100-lecia Disneya.

//dzisiaj na dailyweb

Fujifilm X100V był niedostępny, teraz będzie niedostępny bardziej ;)

Tytułowy model jest jednym z najciekawszych aparatów kompaktowych. Na uwagę zasługuje nie tylko specyfikacja, ale również wyjątkowo piękne wykonanie. Nic dziwnego, że seria X100 ma tylu wiernych fanów. Model ten zadebiutował już w 2011 roku. Jego ostatnia wersja – X100V, to model zaprezentowany w maju 2020 roku. Producent, oferując ten model, znacznie go udoskonalił. Podniósł też znacznie jego cenę, która w chwili premiery wynosiła 6499 zł. Niestety aparat miał momentami problemy z dostępnością. Mimo iż nadal jest produkowany, popularne sklepu fotograficzne ściągają go jedynie na zamówienie lub nie oferują wcale. Doprowadziło to do sytuacji, że na portalach ogłoszeniowych momentami można było kupić ten model drożej niż w oficjalnej dystrybucji.

Fujifilm instax mini Evo — nowy aparat instant ma wyświetlacz i wreszcie oferuje lepszą jakość zdjęć

Fujifilm X100V

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jakby standardowa wersja Fujifilm X100V była mało ekskluzywna, to mamy coś jeszcze lepszego dla Was. Na razie brak plotek o następcy tego modelu, mamy jednak ciekawostkę dla fanów limitowanych edycji. Fujifilm przygotowało model X100V, który ma uhonorować 100-lecie Disneya oraz zbiegającego się w czasie 55-lecia Fuji Photographic Equipment Company.

Fujifilm X100V Fujifilm X100V Fujifilm X100V

Kupiłem Konica Hexar AF i nie pomyliłem się, to koszmarnie drogi ale i świetny analogowy aparat

Model o oficjalnej nazwie – Fujifilm X100V Disney Mickey and Friends Collection – to ten sam, który dobrze już znamy. Charakteryzuje się on jednak motywem obudowy nawiązującym do Disney. W zestawie znajdziemy też dodatkowe akcesoria jak skórzany futerał, szeroki pasek, dodatkowy uchwyt dla kciuka oraz wyjątkową drewnianą witrynę na aparat i inne dodatki.

Fujifilm X100V

Fujifilm X100V

Cały zestaw dostępny będzie w numerowane serii ograniczonej do 100 sztuk. Cena tego modelu wynosi 14,999 HK (po przeliczeniu 7,600 zł). Sprzedaż ograniczy się również do stacjonarnych sklepów Fujifilm w Hongkongu (The Fujifilm Studio Building, Broadway – Harbor City Branch i Logon – Harbor City Branch) i rozpocznie się 29 lipca. Sprzedaż tego modelu zasili też Hong Kong Community Chest, organizację pomagającą dzieciom i młodzieży.

Jeśli się nie załapiecie, to jest też łatwiej dostępna Leica Q2
100 Years of Wonder. Ten model jest dostępnych aż 500 sztuk ;) .

Leica Q2