Paryski Disneyland pokazał niesamowite logo z okazji 30-lecia swojego istnienia.

W porannych slackowo-redakcyjnych rozmowach, przy okazji dzisiejszego niusa, padło pytanie: Legoland czy Disneyland? Ja osobiście gdybym miał wybierać, miałbym nie lada zgryz. Z jednej strony jestem tym boomerem, który od zawsze kochał klocki Lego, ale z drugiej strony, te wszystkie niesamowite kreacje Disneya, nie można przejść obok nich obojętnie. Na szczęście nie muszę wybierać, bo budżetów na takie atrakcje nie ma, ale zabiorę kiedyś moje dzieciaki do jednej z lokalizacji, bo to najpewniej doskonałe przeżycie. O zgrozo jeśli miałbym patrzeć przez ich pryzmat, wydaje mi się, że Disneyland byłby bardziej uniwersalny, biorąc pod uwagę, że moja córka fanką klocków Lego specjalnie nie jest.

Wracając do porannej redakcyjnej dyskusji, wszyscy jednoznacznie opowiedzieli się za Legolandem.

Disneyland Paryż obchodzi 30-lecie

Jedynym miejscem, gdybyście chcieli wybrać się do krainy bajek, jest paryski Disneyland, zlokalizowany kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Paryża. To prawdziwa mekka wszystkich mniejszych i większych fanów filmów rysunkowych. Wierzcie lub nie, ale to właśnie ta lokalizacji obchodzi swoje 30-lecie istnienia i przy tej okazji zaprezentowała okazjonalne logo, które wygląda obłędnie:

Logo Disneyland Paris z okazji 30 lecia
Logo Disneyland Paris z okazji 30-lecia

Prosta grafika literalnie zapisana jako dość przechylone cyfry 30, które przypadkiem i do złudzenia przypominają uszy słynnej postaci z kreskówek. To oczywiście nie przypadek, że widzicie tam uszy Myszki Miki, której połączenie z cyferkami wygląda naprawdę dobrze. Prostota, minimalizm i przesłanie – mieszanka, która nie może się nie podobać.

Nowości LEGO na lato/jesień 2023. Kamera Disneya i nowe zestawy Star Wars

Jedną z głównych letnich atrakcji pod szyldem 30-lecia mają być wydarzenia pod szyldem Marvela. To w praktyce oznacza ogrom atrakcji dla fanów tego universum. Jest nawet i zajawka:

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Oczywiście to tylko wisienka na torcie wszystkiego, co właściwie w tym roku w Disneylandzie będzie się działo. Nowe spektakle, cała masa wydarzeń planowanych właśnie na lato i tuż po nim. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia, a jeśli chcielibyście pojawić się osobiście z pociechami, to musicie się liczyć z wydatkiem na poziomie 1000 euro za dwudniowy pobyt i jeden nocleg dla 4 osób. To nie jest tanio, biorąc pod uwagę koszty dojazdów, ale cóż za czar wspomnień, ale to oczywiście chwilę po tym, gdy zbierzecie budżet po wizycie w Legolandzie.