Na łamach DailyWeb już kilkukrotnie pisaliśmy o aparatach instant. Nie tak dawno opisywałem nowy zaawansowany model Polaroida. Firmy, która powróciła do świata żywych. W zeszłym roku również Canon zapragnął być częścią fotografii instant i próbował wprowadzić do oferty takie modele. Teraz pora na odpowiedz Fujifilm, które postanowiło stworzyć najbardziej zaawansowany aparat na rynku fotografii instant.

Fujifilm instax mini Evo z wyświetlaczem i symulacją obiektywu

Fuji jest liderem jeśli chodzi o aparaty natychmiastowe. To dzięki tej firmie powróciły one znowu do łask i zrobiły się tak modne. Producent w ofercie ma kilka modeli, różniących się funkcjami, formatem zdjęcia czy nawet docelowemu zastosowaniu. Można też nabyć drukarki, które korzystają z tej samej technologii.

instax mini Evo

Zaprezentowany w Japonii nowy model to jednak całkowicie inny aparat niż te, które widzieliśmy do tej pory. Niewątpliwie wpływ na jego rozwój miała konkurencja, która próbuje połączyć ten typ fotografii ze smartfonami i serwisami społecznościowymi. Fujifilm instax mini Evo pozwoli dotrzymywać tempa konkurencji, a nawet ją wyprzedzić.

instax mini Evo

Nowy instax mini Evo to całkiem nowe podejście do fotografii instant. Oczywiście jej fani pewnie kojarzą model instax mini LiPlay, który pierwszy zaoferował wyświetlacz, na którym podglądać można było zdjęcia. Nowy instax mini Evo rozszerza jednak tę wizję.

instax mini Evo

Teraz użytkownik może nie tylko wybrać fotografie do druku, ale również wybierać spośród 10 efektów filmu i 10 efektów obiektywu, co po połączeniu daje 100 kombinacji. Pozwoli to jeszcze lepiej wyrazić własną twórczość i przyczyni się do jeszcze większej oryginalności tworzonych fotografii. Po raz pierwszy w historii firmy, użytkownik ma do dyspozycji fizyczną dźwignię do drukowania zdjęć oraz osobne pierścienie do wyboru filmu i obiektywu.

instax mini Evo

Przełomem jest też jakość wydruku. Instax mini Evo oferuje dwukrotnie większą rozdzielczość naświetlania zdjęć. Dodatkowo tryb „instax-Rich” wzbogaci nasycenie i odwzorowanie kolorów wykonanych zdjęć a tryb „instax-Natural” sprawi, że będą bardziej naturalne i bliższe oryginałowi. Po raz pierwszy wprowadzono też funkcję zapisywania zrobionych zdjęć i udostępniania ich za pomocą smartfona i mediów społecznościowych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie instax mini Evo.

Cena i dostępność Fujifilm instax mini Evo

Nowe „mini Evo” pojawi się w sklepach w Japonii 3 grudnia 2021 r., a w innych krajach i regionach od grudnia lub później. Cana aparatu została ustalona na 199.95 dolarów, czyli około 930 zł. Wraz z aparatem do sklepów trafi również nowy film Stone Grey, z ramką wyglądającą jak kamień.

640AB96F 979C 4CBC B3CC C07DD7AB48C4