Skupiając się na serwisach streamingu zapominam często o CDA Premium, a szkoda! W bibliotece CDA Premium jest spora dawka nowości i to w przystępnych cenach. Rodzimy serwis oferuje do tego aplikację na popularne telwizory i inne urządzenia mobilne.

Co więc można tam znaleźć? Zdziwicie się,  jak dużo. CDA Premium opublikowało właśnie listę nowości na pierwszy miesiąc 2022, czyli styczeń. Każdy na pewno znajdzie idealną pozycje dla siebie, a zbliżający się weekend może być dzięki temu bardzo ciekawy.

R E K L A M A

Filmowe nowości w CDA Premium – styczeń 2022

Sokół z masłem orzechowym (2019)

Film ten miałem przyjemność obejrzeć już w ubiegłym roku, jednak z chęcią zobaczył bym go drugi raz. Chociażby dla genialnej Dakoty Johnson, która rozświetla produkcję. Zak, chłopak z zespołem Downa, ucieka z domu opieki, w którym mieszka, aby spełnić marzenie o byciu zawodowym zapaśnikiem. Jego trenerem przez przypadek zostaje drobny przestępca, Tyler. Panowie uciekają przed pościgiem, piją whisky, odnajdują Boga, łowią ryby. Przekonują Eleanor, pracownicę domu opieki, aby dołączyła do ich podróży. Niesamowita, lekka , ale przy tym budująca historia. Pokazuje, że osoby z zespołem Downa mogą mieć marzenia i pełnowartościowe życie. Doskonałe zdjęcia i gra aktorska. Shia LaBeouf, Dakota Johnson i Zack Gottsagen wykonali kawał dobrej roboty.

30 gramów (2019)

Samad jest członkiem policyjnej grupy antynarkotykowej. Aby powstrzymać handel nielegalnymi substancjami, on i jego koledzy zmuszeni są działać na granicy prawa. Samad poszukuje króla narkotyków, Nassera Khakzada. Ma nadzieję, że jego aresztowanie pomoże opanować narastający problem narkomanii. „30 gramów” to świetny irański kryminał. Pokazuje nie tylko świat przestępczy, ale także realia życia w Iranie.

Tajemnica Henriego Picka (2019)

To historia w starym, dobrym francuskim stylu. W bibliotece zostaje znaleziony rękopis powieści. Wiele wskazuje na to, że autorem jest pan Pick, zmarły dwa lata wcześniej pizzaiolo. Wdowa po zmarłym uważa, że jej mąż nie napisałby powieści. No i zaczyna się. Czy pan Pick prowadził podwójne życie? Kto faktycznie jest autorem powieści? Trochę komedii, trochę dramatu. A przede wszystkim uczta dla miłośników kina „tajemnicy”.

W labiryncie (2019)

Toni Servillo, Dustin Hoffman, Valentina Bellè. Przyznacie, że ten zestaw aktorski brzmi znakomicie. Wspomniana trójka, znakomity scenariusz, dobre zdjęcia i klimatyczna ścieżka dźwiękowa, zapowiadają kawał dobrego filmu. Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Jedyny sposób, by złapać porywacza, to włamać się do umysłu Samanthy. Zaczyna się polowanie…

Ocalić i zginąć (2018)

Frank jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Żonaty, ojciec małych dzieci, szczęśliwy mąż. Pewnego dnia ogień zwycięża. Frank budzi się w szpitalu i rozumie, że jego ciało zmieniło się na zawsze. Rozpoczyna się długa walka o powrót do życia. „Ocalić i zginąć” to opowieść o miłości i bohaterstwie. Poruszający, pełen emocji i bliski prawdziwemu życiu.

Wiedźma (2018)

Licealistka z amnezją próbuje odkryć, co się z nią stało. Prowadzi ją to do dużych kłopotów. Na początku filmu dostajemy dramat o dojrzewaniu. Później „uderza” widza thriller science-fiction z widowiskowymi scenami akcji. Dobra fabuła, która obfituje w zwroty akcji. Bohaterowie są intrygujący i tajemniczy. Efekty specjalne fantastyczne. Świetna pozycja nie tylko dla wielbicieli kina azjatyckiego!


Posłuchaj nas!