W nowy tydzień wchodzimy z nowościami w serwisie CDA Premium.

Jeśli doskwiera Wam poniedziałek i początek tygodnia jest dla Was zawsze ciężki to zachęcam do rozrywki wideo wieczorami. A tutaj sporo nowoście  w serwisach VOD. O tych, abonamentowych, jak Netflix i HBO GO pisaliśmy w weekend, a dzisiaj czas na CDA Premium i na to, co pojawiło się w ich ofercie.

Oferta CDA Premium rozwija się z dnia na dzień i sam kiedyś nie przypuszczałem, że tak często będę coś u nich odpalał. Ostatnie dni były wysypem nowych pozycji, jednak najlepsze dopiero przed nami i CDA Premium pokazało wreszcie nowości, jakie pojawią się w lutym.

R E K L A M A

Nowości filmowe w lutym w CDA Premium

Peaky Blinders – serial (dostępny od 17 lutego)

To jedna z lepszych retro gangsterskich produkcji ostatnich lat. Peaky Blinders to gang, na którego czele stoi Thomas Shelby. Akcja serialu rozgrywa się po I wojnie światowej w angielskim Birmingham. Bracia Shelby zdobywają „sławę” jako bukmacherzy, rekieterzy i gangsterzy. Nominalnie głową rodziny jest najstarszy brat, Arthur Shelby, ale prawdziwym mózgiem, ambicją i siłą napędową organizacji jest Thomas. Chce on stworzyć gangsterskie imperium, które wykroczy poza Birmingham. I chce powstrzymać każdego, kto stanie mu na drodze. Tę „perełkę” trzeba zobaczyć. W obsadzie serialu m.in. Tom Hardy i Adrien Brody.

Happy End – serial

cda premium

Krytycy i publiczność w Rosji okrzyknęli go serialem roku. On jest uzależniony od pornografii i cierpi na fobie społeczną. Ona jest niespokojną neurotyczką szukającą świadomości swego ciała. Z powodu finansowych tarapatów postanawiają zmienić swój związek w seksualną atrakcję transmitowaną do sieci. Prowokujący dramat o momentami komediowym zabarwieniu pokazujący dylematy i rozterki pary bohaterów, a także odsłaniający kulisy seksbiznesu. Koniecznie!

Kolekcjoner – serial

„Kolekcjoner” to historia walki holenderskiego dziennikarza Hansa Knoopa o odkrycie prawdy o zbrodniarzu wojennym z czasów II wojny światowej Pieterze Mentenie. Ten 3-odcinkowy serial świetnie oddaje ducha lat siedemdziesiątych w Holandii, ale także przybliża przeszłość II wojny światowej. Dobra produkcja z dużą dozą emocji, świetną grą aktorską i realizmem na wysokim poziomie. To sensowna opowieść o uczciwości, polityce i wolności słowa. Tym razem dobre holenderskie kino.

#martyisdead – serial

Serial dla nastolatków, choć może bardziej dla ich rodziców. 15-letni Marty nie żyje. Pozostała tylko seria mrożących filmików, które nakręcił krótko przed śmiercią. Zrozpaczony ojciec składa w całość fragmenty internetowego życia Marty’ego, abyujawnić okoliczności jego tragicznego końca. Marty brał udział w „internetowym szantażu”. Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Stawia pytania i odkrywa zagrożenia związane z siecią. Z dziećmi w sieci.

Obywatel Jones

Agnieszka Holland wciąż w dobrej formie. Tym razem wzięła na warsztat historię naszych sąsiadów – Ukraińców. Historię z lat 30-tych XX wieku. Chodzi o Hołodomor – wielki głód, którym Stalin chciał nie tyle złamać, co unicestwić ukraiński naród. Głównym bohaterem jest walijski dziennikarz Gareth Jones. Przybywa on do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Tylko czy świat będzie go słuchał? Światowe kino zrobione przez polskich filmowców.

Proxima (dostępny od 11 lutego)

Sarah (Eva Green) jest francuską astronautką szkolącą się w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kolonii. Jest jedyną kobietą w tym kosmicznym teamie. Sarah mieszka sama ze Stellą, swoją ośmioletnią córką. Pewnego dnia główna bohaterka dowiaduje się, że została zakwalifikowana do rocznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od tej chwili zaczyna się gra emocji i uczuć związanych ze Stellą. Sarah zaczyna rozumieć, jak trudno będzie jej opuścić córkę. To nie jest film science-fiction. To pełna realizmu i prawdy produkcja. Inteligentne i wrażliwe
europejskie kino. Jesteście na to gotowi?

/opisy: CDA Premium/


Posłuchaj nas!