EZVIZ DP2C to całkiem sprytny sprzęt, obawiałem się, że będzie problem z montażem i działaniem. Niepotrzebnie! To doskonały wybór, jeśli potrzebujesz bezprzewodowego dzwonka do drzwi z funkcją monitoringu w telefonie.

Mój stary dzwonek do drzwi oszalał. Raz dzwoni, raz nie! Sprawdzałem kabel, dwa kontakty, sprawdzałem też sam dzwonek. Gdy trzymam w ręce młotek — dzwoni, gdy dzwoni kurier, nie trzyma fasonu. W zasadzie działa jak chce. Nadarzyła się okazja i do testów bezprzewodowego smartdzwonka EZVIZ DP2C. Już wiem, że stary trafi do kosza i zastąpi go ten inteligentny. Nie uprzedzajmy jednak faktów.

R E K L A M A

EZVIZ DP2C – bez przewodów, ale ze smartfonem

Markę EZVIZ już wcześniej kojarzyłem. Szukałem dzwonka bezprzewodowego, rozglądałem się też za bezprzewodowymi lub tymi, które łączą się też ze smartfonem. Ponownie z firmą miałem kontakt, gdy spotkaliśmy przedstawicieli firmy na targach IFA 2022 w Berlinie. W naszej redakcji również gościliśmy sprzęt tej firmy — pierwsi testowali go Sebastian i Jakub, teraz robię to ja.

EZVIZ DP2C

EZVIZ DP2C to najprościej pisząc, bezprzewodowy dzwonek montowany w lukę wizjera w drzwiach. Dodatkowo dysponuje on 4,3-calowym ekranem z podglądem oraz łącznością z sieciami WiFi. Dzięki tej ostatniej możliwe jest podgląd z kamery oraz dwustronna komunikacja głosowa. Możliwe jest więc porozmawianie z kurierem czy gośćmi, nawet gdy jesteśmy poza domem.

Co więcej, dzięki czujnikowi PIR (zasięg do 6 metrów, FOV 115 stopni) kamera sama poinformuje nas również o nieproszonych gościach lub podejrzanej aktywności. Wszelkie nagrania i zdjęcia można przetrzymywać lokalnie w naszym telefonie, na urządzeniu dzięki obsłudze kart pamięci czy też w chmurze dzięki rozwiązaniom EZVIZ CloudPlay.

EZVIZ DP2C

Kamera nagrywa obraz o szerokości 155 stopni FOV w rozdzielczości Full HD. Posiada też diodę IR, która oświetla w nocy obszar do 5 metrów. Do obsługi głosowej kamera używa czułego mikrofonu oraz donośnego głośnika. Na kamerze znalazł się też podświetlany przycisk dzwonienia, który aktywuje wbudowany gong oraz połączenie wideo przez WiFi.

Specyfikacja Techniczna

Specyfikacje
Model CS-DP2C
Parametry montażu
Dopuszczalna średnica otworu montażowego od 16,5 mm do 50 mm
Dopuszczalna grubość drzwi od 35 mm do 105 mm
Parametry kamery
Czujnik CMOS 1/3 cala ze skanowaniem progresywnym
Obiektyw 2,0 mm przy F2,2, kąt widzenia (po przekątnej): 155°
Przełącznik trybu dzień/noc Filtr podczerwieni ICR
Odległość podczerwieni Maks. 5 m
Maks. rozdzielczość 1080p / 2 Mpx
Liczba klatek na sekundę wideo 15 kl./s
Detekcja PIR
Kąt 110°
Odległość Maks. 6 m
Czułość Wartość
Interfejs
Interfejs pamięci przechowywania Gniazdo karty microSD (maks. 256 GB)
Wejście audio Wbudowany mikrofon o wysokiej czułości
Wyjście audio Wbudowany głośnik o dużej mocy
Przyciski Przycisk dzwonka do drzwi, przycisk zasilania, przycisk wzbudzenia ekranu
Sieć
Detekcja twarzy Nieobsługiwana
Inteligentny alarm Detekcja ruchu PIR
Protokół Opatentowany protokół usługi EZVIZ Cloud
Wideodomofon Lokalny oraz zdalny domofon wideo
Funkcje ogólne Szyfrowanie wideo w chmurze oraz szyfrowanie obrazów
Łączność bezprzewodowa
Standard Wi-Fi IEEE 802.11b, 802.11g, 802.11n
Zakres częstotliwości 2,4–2,4835 GHz
Szerokość pasma kanału 20 MHz
Zabezpieczenia 64/128-bitowy WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, WPS
Szybkość transmisji 11b: 11 Mbps, 11g :54 Mbps, 11n :150 Mbps
Informacje ogólne
Ekran Kolorowy ekran 4,3 cala
Kolor Srebrny
Warunki otoczenia od -10°C do 45°C, wilgotność 95% lub mniej (bez kondensacji)
Zasilanie Prąd stały 5 V (±10%)
Pobór mocy Maks. 2,2 W
Wymiary Ekran i podstawa: 115,5 x 85,5 x 24,5 mm
Dzwonek drzwiowy z wizjerem: 71 x 71 x 48.3 mm
Waga brutto 302 g
Zawartość pakietu z produktem
Zawartość pakietu z produktem – Dzwonek drzwiowy z wizjerem DP2C
– Panel
– Podstawa montażowa
– Przewód zasilający (1 m)
– Wkręty x 6
– Skrócony podręcznik użytkownika
Certyfikaty
Certyfikaty UL / FCC / CE / WEEE / REACH / RoHS

Pierwsze Wrażenia

Przez moje ręce z racji hobby i pracy przewalają się tony sprzętu. Lepszego i gorszego, małego i dużego. Czasami to małe słuchawki TWS, a czasami elektryczne rowery czy inne cuda. Nie chwalę się — chce, byś wiedział, że mimo doświadczenia, istnieje pewna grupa sprzętu, której testów się boję. To smarthome. W przypadku tej kategorii prawie każde urządzenie sprawia mniejsze lub większe problemy. Zamek do drzwi nie chce się łączyć z Apple Homekit, żarówka mruga, mostek rozłączą urządzenia, a kamera nie łapie zasięgu WiFi, mimo iż wszystko inne tak. Dochodzą do tego też problemy zgodności, zwykłej współpracy, a nawet wygody. No mówię Wam, koszmar!

EZVIZ DP2C

Dlatego byłem trochę sceptyczny, gdy otrzymałem do testów EZVIZ DP2C. Owszem potrzebowałem go i chciałem go przetestować. Przeczuwałem jednak problemy. Po pierwsze nie mam wizjera w drzwiach wejściowych. Zamiast tego jest mała witrynka. Pierwszym, z czym musiałbym się zmierzyć to wiercenie otworu w drzwiach. Następnym problemem byłaby odpowiednia konfiguracja sprzętu — a jak wspominałem, nie mam do tego szczęścia.

EZVIZ DP2C

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Postanowiłem się zmierzyć z tematem. Rozpakowałem urządzenie. Które wykonano całkiem solidnie. Sposób montażu w oczku „judasza” i sposób, w jaki zaleca to producent, był równie przemyślany co cały sprzęt. Już teraz mogę zdradzić, że wywiercenie otworu i skręcenie wizjera z ekranem zajęło mi mniej czasu niż ścigniecie aplikacji dedykowanej do obsługi EZVIZ DP2C. To zaledwie 3 minuty — jeden otwór, dokręcenie dwóch śrub i wkliknięcie ekranu w małą szynę montażową.

Równie szybkie jest konfigurowanie sprzętu w dedykowanej aplikacji. Można się przez to przeklikać, prawie nie czytając poleceń na ekranie :P . Skupić trzeba się jedynie w momencie, gdy łączymy urządzenie z naszą domową siecią WiFi.

EZVIZ DP2C

Zaskakująco sprawne działanie to niejedyny atut. Aplikacja do obsługi monitoringu jest rewelacyjna i daje sporo dodatkowych możliwości konfiguracyjnych. To nie tylko te najważniejsze dotyczące monitoringu, ale też dodatkowe jak np. zmiana głosu (na clowna lub wujka :D) podczas rozmowy przez interkom. Coś niesamowitego!

Zastanawiałem się, jak długo wytrzyma urządzenie na wbudowanej baterii. Okazuje się, że również i w tym wypadku wypada całkiem dobrze. Okazuje się, że przez dokładnie 26 dni ubyło 49% ze stanu akumulatora. Można więc szacować pracę na jakieś półtora miesiąca bez potrzeby ładowania.

EZVIZ DP2C

Oczywiście to tylko garść pierwszych wrażeń. Już niedługo na łamach DailyWeb znajdziecie szerszą relację i pełną recenzję bezprzewodowego dzwonka EZVIZ DP2C.

Więcej informacji w pełnej recenzji już niebawem.

Strona producenta.