Od kilku dni czytamy przecieki na temat DJI Osmo Pocket 3. Dziś DJI potwierdziło datę premiery. 

Choć chińskie DJI najbardziej znane jest z produkcji dronów, to firma produkuje także inne narzędzia dla twórców wideo, takie jak kamery sportowe, gimbale czy połączenie tych dwóch produktów – minikamery ze wbudowanym gimbalem. Do tej ostatniej grupy należy właśnie DJI Osmo Pocket 3. 

//dzisiaj na dailyweb

DJI Osmo Pocket pierwszej generacji to mobilna kamera z 3-osiowym gimbalem. Urządzenie o rozmiarach batonika zostało zaprojektowane tak, aby być praktycznym jak smartfon, portfel czy inne przedmioty codziennego użytku. Osmo Pocket był swoistym eksperymentem, ale szybko znalazł naśladowców, a firma przygotowuje premierę trzeciej odsłony kamery. 

DJI Osmo Pocket 3 – przecieki dotyczące specyfikacji

Znany leaker Igor Bogdanov ujawnił już praktycznie wszystkie dane dotyczące nadchodzącego urządzenia od chińskiego producenta. Osmo Pocket 3 ma być wyposażone w 1-calową matrycę zdolną nagrywać obraz w rozmiarze 4K w 120 klatkach na sekundę. Oferować ma ono także nagrywanie w 10-bitowym D-Log M. Dwucalowy obracany ekran świadczy o tym, że sprzęt łatwo przełączać się będzie między nagrywaniem w pionie i poziomie. 

Kamera ma mieć szybki autofokus i być wyposażona w najnowszy system ActiveTrack 6.0. Ponadto według przecieków ma ona rejestrować audio w stereo. Wszystko to ma sprawić, że kamera będzie łakomym kąskiem dla wszystkich vlogerów i innych twórców treści. Muszę przyznać, że calowa matryca w takim maleństwie robi wrażenie. 

DJI Osmo Pocket 3 specyfikacja
DJI Osmo Pocket 3 specyfikacja, która wyciekła / fot. Quadro News

Nie znamy jeszcze cen DJI Osmo Pocket 3, jednak zakładając, że dołożono do niego obracany ekran i większą matrycę, to z pewnością jego cena będzie wyższa niż poprzednika. Pocket 2 w podstawowej wersji debiutował w cenie około 1 800 złotych i około 2 400 za wersję combo. 

DJI Mini 4 Pro – debiut nowego, małego drona

DJI Osmo Pocket 3 ma mieć swoją premierę już 25 października. Czy potwierdzą się przecieki dotyczące sprzętu i ile będzie on ostatecznie kosztował – tego z pewnością dowiecie się z tekstu na łamach DailyWeba. Czekacie na Osmo Pocket 3, czy jak mnie, zupełnie nie przekonuje Was ten koncept?