Apple ma w swojej historii kilka przypadków gdy produkty nie działały, jak powinny. Oczywiście to nie jedyna firma, którą dotykają podobne problemy — ta branża już taka po prostu jest. Etui Apple FineWoven, to najlepszy przykład jak pośpiech i błędna filozofia prowadzi do oburzenia klientów.

Na szczęście Apple to firma, dla której opinia klientów ma znacznie. Dlatego też jak wspominają plotki, firma przygotowuje się do wycofania z oferty spornych akcesoriów z linii FineWoven i zastąpienia materiału innym, który będzie lepiej odpowiadał potrzebom użytkowników.

//dzisiaj na dailyweb

Może to też oznaczać powrót skórzanych akcesoriów, za którymi tęsknią użytkownicy iPhone’a. Oczywiście powrót ten, może być ciut inny, niż wszystkim się wydaje.

Apple FineWoven pozamiatane!

1G7A9700 scaled

FineWoven to materiał z ekologicznej tkaniny, który przypomina w dotyku zamsz (chociaż w mojej opinii tkaninę z bawełny). Charakteryzuje się on strukturą mikrodiagonalu i jest wykonany w 68 procentach z recyklingu odpadów pokonsumenckich. Jego produkcja wiąże się też z dużo mniejszą emisją dwutlenku węgla niż produkcja materiałów ze skóry. FineWoven zastąpił skórzane akcesoria w ofercie.

Etui FineWoven z MagSafe od Apple – czy taki diabeł straszny, jak go malują?

Klienci Apple nie byli zadowoleni z jakości materiału FineWoven. Wedle wielu osób był on zbyt mało odporny na trudy dnia codziennego. Niektórzy twierdzą, że dało się go zniszczyć nawet paznokciem. Sebastian, który testował etui, nie potwierdził tego. Zgadza się jednak z opinią, że etui z tego materiału zużywa się ponad normatywnie, czego doświadczył na własnej skórze.

Apple wysłuchało głosów niezadowolenia w tej sprawie. Jak informuje serwis 9to5Mac, który powołuje się na doniesienia z platformy X (dawniej Twitter), firma zamierza wycofać wszelkie akcesoria z serii FineWoven (etui iPhone, paski Apple Watch, portfele oraz zawieszki AirTag). Zatrzymano już produkcje, a jej linia została rozebrana jak donosi użytkownik Kotsuami. Ten sam użytkownik twierdzi, że Apple wybierze inny materiał. Podkreśla jednak, że nie będzie to skóra naturalna. W tym miejscu zdanie to zderza się z innymi plotkami — wiemy, że firma pracuje nad zamiennikami skóry, które mają być materiałami syntetycznymi pochodzącymi z recyclingu. Taki materiał ma przypominać Alcantarę bądź fakturę skóry Nappa.

Skoro Apple już zakończyło produkcję FineWoven, możemy być pewni, że akcesoria z nowego materiału pojawią się już we wrześniu wraz z premierą 16. serii iPhone’a.