Apple się nie zatrzymuje i szykuje sporą porcję nowości na 2022 rok.

Niezawodny w informacjach na temat sprzętu Apple redaktor Bloomberga, Mark Gurman przychodzi z kolejną porcją newsów. Tym razem wybiega w przyszłość i informuje o planach Apple odnośnie Maków na 2022 rok.

Okazuje się, że najprawdopodobniej Apple w przyszłym roku planuje wypuścić aż 5 nowych Maków. Będą to nie tylko MacBooki, ale również oczekiwany Mac mini i iMac z nowym procesorem od Apple.

R E K L A M A

Nowe komputery Mac od Apple na 2022 rok

Jeśli doniesienia się potwierdzą będzie to jeden z bardziej płodnych okresów Apple w grupie komputerów. Odkąd gigant z Cupertino wypuścił swoje procesory Apple Silicon, sprzęty tej marki sprzedają się jak świeże bułeczki. Nic dziwnego, bo układy są naprawdę wydajne. Mowa oczywiście o komputerach z procesorem M1. Ich tegoroczna nowa odsłona M1 Pro i M1 Pro Max to już kosmos i aż strach pomyśleć, jaka wydajność czeka na nas w kolejnym roku, kiedy pojawi się trzecia generacja procesorów z serii M1.

Sprzęt z procesorami M1 to mega wydajne urządzenia, a dla zwykłego użytkownika już pierwsza odsłona M1 jest wystarczająca. M1 Pro i M1 Pro Max to dedykowane profesjonalistom chipy, a ich cena powala. Najlepsze konfiguracje MacBook Pro z tymi właśnie procesorami potrafią kosztować nawet 32 tysiące złotych.

Według Marka Gurmana w 2022 pojawią się:

  1. iMac z procesorem M1 (3. generacja), 24-calowy
  2. MacBook Air z procesorem M1 (2. generacja)
  3. nowy Mac mini 2022 z procesorem M1 (2. lub 3. generacja)
  4. nowy MacBook Pro z procesorem M1 (3. generacja)
  5. nowy Mac Pro z procesorem M1 (3. generacja)

Taka lista wygląda imponująco, ale najpewniej sprzęty te nie zostaną wydane jednocześnie. W pierwszej kolejności spodziewamy się Maca mini, którego użytkownicy oczekiwali już w 2021 roku (na jesieni). Później, albo jednocześnie z mini powinniśmy doczekać się iMaca nowej generacji. Najpóźniej zapewne pojawi się MacBook Pro, bo niedawno została wypuszczona jego wersja z procesorem M1 Pro i M1 Pro Max.

Są to oczywiście luźne doniesienia, jednak informacje Bloomberga bardzo często się potwierdzają. Pierwsza konferencja Apple w 2022 spodziewana jest w lutym lub marcu.

Halo, Apple! Tu Ziemia. Aż 32 000 złotych za laptopa to przegięcie


Posłuchaj nas!