Mamy efekt „potyczki” pomiędzy Apple i Elonem Muskiem. Okazuje się, że Twitter dla iOS będzie kosztował więcej niż pozostałe warianty subskrypcji. Jest jednak sposób na to, aby uniknąć dodatkowej opłaty.

Subskrypcja Twitter Blue będzie kosztować 7 dolarów miesięcznie. Sęk w tym, że cena będzie obowiązywać jednie podczas realizacji płatności za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli zdecydujemy się wykupić subskrypcję za pośrednictwem Apple App Store, zapłacimy za to 11 dolarów. Skąd bierze się różnica?

Twitter

Dlaczego Twitter Blue będzie droższy na iPhonie?

Apple pobiera opłatę wysokości 30% za transakcje przeprowadzone w ramach App Store. Nie jest to żadną tajemnicą dla większości użytkowników iOS, natomiast Elon Musk nie zdawał sobie z tego sprawy i skompromitował się, publikując wpis informujący o tym, że gigant z Cupertino „nakłada na deweloperów ukryty podatek”. Co zabawne, tweet miał charakter „rewelacji”. Cóż, człowiek uczy się całe życie. Niestety, oburzenie szefa Twittera (oraz Tesli i SpaceX) przełożyło się na cennik dla użytkowników.

Koniec końców Twitter Blue zakupiony przez App Store będzie kosztował nie 7 dolarów, a 11 dolarów. Różnica jest spora i Elon Musk chce sobie nią zrekompensować zasady App Store. To pokłosie krótkiego sporu pomiędzy szefem Twittera a CEO Apple – Timem Cookiem. Wspomniany serwis społecznościowy lub jak kto woli – mikroblogowy nie jest pierwszym, który zastosował taką strategię. Podobnie wyglądało to ze Spotify. Apple nie ma natomiast żadnego „problemu”, z tym że ceny usług w App Store są wyższe niż ceny usług na stronie internetowej danego usługodawcy.

Aktualnie z subskrypcji Twiiter Blue mogą korzystać mieszkańcy USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii. Z czasem usługa trafi także na pozostałe rynki, natomiast na ten moment nie jest ona dostępna w Polsce. Jeśli chodzi o funkcje – subskrybenci zyskują nowy niebieski znacznik oraz wczesny dostęp do nowości, takich jak np. przycisk edycji tweetów.

Google nie będzie już takie jak wcześniej. Nadchodzi ogromna zmiana